Inter, Milan: tovább, tovább! Roma: stop!

2010.02.28. 17:06
Taddei (bordóban) és a Roma a hajrában szórt el két pontot Nápolyban (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó-élvonal első két helyezettje, az Internazionale és az AC Milan is győzni tudott a Serie A 26. fordulójának vasárnap délutáni meccsein, megbotlott viszont a Nápolyban kétgólos előnyt elpocsékoló AS Roma. A nap teljesítménye a Bologna brazil támadójáé, Adaíltoné, aki három gólt szerezve vezette győzelemre csapatát Genovában.

UDINESE–INTERNAZIONALE

Kis túlzással annyi akció volt az első negyedórában, mint szombat este a Lazio–Fiorentina találkozón összesen…Persze ehhez hozzájárult az Inter teljesen „elfogyó" hátsó alakzata is, a védők közül Samuel és Córdoba, a védekező középpályások közül pedig Cambiasso és Muntari töltötte eltiltását.

Az Udinese nagyon bekezdett, a 2. percben Antonio Di Natale kiugratásával Simone Pepe került ziccerbe, és higgadt gurítással be is vette Júlio César hálóját (1–0). A választ Mario Balotelli postázta azonnal, aki a 6. minutumban hiába csúszott el, hatalmas lövést zúdított Handanovic kapujába a tizenhatoson kívülről (1–1).

Az iram nem csökkent, a helyzetek is sorra jöttek: az Interből Sneijder és Balotelli hozta a hazaiakra a frászt egy-egy épphogy célt tévesztő szabadrúgással, a másik kapu előtt pedig Pasquale és Di Natale veszélyeztetett – príma volt az első húsz perc.

A fekete-kékek a 21. percben már előnybe is kerültek, köszönhetően Maicon dinamizmusának: Pandev szép passzt tett ki a jobb szélre, a felfutó brazil szélsőhátvéd pedig iszonyú erővel lőtt a rövid fölső sarokba – szépségdíjas akció volt (1–2)! A félidő hajrájában megnyugtatóra növelte az előnyét az Inter, a nagyon aktív Balotelli beadását a védőjét megelőző Diego Milito finom mozdulattal csúsztatta a hálóba (1–3).

Fordulás után egyből esélyt kapott az Udinese, amely a sorfalban álló Balotelli kezezése után tizenegyeshez jutott az 51. percben, Di Natale pedig előírásszerűen be is bombázta a büntetőt (2–3). Ha kihagyta volna, a játékvezetőn alighanem számon kérik a hazaiak, hogy miért nem ítélt gólt, ugyanis a Balotelli kezéről a kapufára pattanó szabadrúgás után az Udinese betalált…

Nem álltak le az udineiek, előbb Sztankovics kezezése után reklamáltak tizenegyest (nem alaptalanul), majd szögletkombináció után Sánchez hatalmas ziccerben Júlio César kezébe fejelt.

Az Inter is a pályán volt, Hamdanovicnak egy ízben szenzációs, akrobatikus védést kellett bemutatnia, a második félidő elején „beragadó" fekete-kékek pedig megpróbálták visszavenni az irányítást. A szögleteket sorban rúgó Udinese veszélyesen támadott: Pepe csavarása kevéssel ment fölé, Asamoah pedig óriási ziccerben beadás vagy lövés helyett a kettő keresztezését választotta – ez volt alighanem az egyetlen megoldás, ami nem gólhoz vezetett.

Az Udinese mindent megtett az egyenlítésért, de a milánóiak kibírták a hármas sípszóig, időnként kétségbeesetten védekezve (és a szerencsével sem hadilábon állva). A második félidő alapján benne volt a pontszerzés a hazaiak játékában, de a listavezető örülhetett a szezon egyik legjobb meccse után.

AC MILAN–ATALANTA

A Milan (elvileg) kötelező három pont begyűjtésére készült az Atalanta ellen, de a bergamóiaknak eltérő véleményük volt a meccs lefolyásáról: az első helyzet a vendégek (pontosabban Valdés) előtt adódott.  A Milan a 23. percben Ronaldinho ollózása révén került közel a gólhoz, majd Borriello lőtt csúnyán mellé.

PATO TÖBB HÉTRE KIDŐLT

Többhetes pihenőre kényszerül az AC Milan Atalanta ellen duplázó, majd megsérülő brazil labdarúgója, Alexandre Pato.

A fiatal csatár egy teljesen ártalmatlan szituációban, sprint közben kapott a jobb lábához. Az első diagnózis szerint Pato combizma húzódott meg. A támadó úgy tűnik, kihagyja a Roma elleni rangadót, de könnyen elképzelhető, hogy a Manchester United elleni BL-visszavágón sem léphet pályára.

A 30. percig bírták a vendégek: ekkor Ronaldinho mellre vette a labdát, majd Ambrosinit hozta játékba, a védekező középpályás megpattanó beadása Pato elé került, a brazil csatár pedig nem hibázott (1–0). A 41. percben Pato duplázott Ronaldinho passza után. Az ifjú csatár kicselezte a kapust, de a kétségbeesetten menteni igyekvő Manfredini becsúszva szerelte, a labda viszont Patóra pattant, onnan meg a hálóba (2–0).

Az Atalanta a második félidő elején a remek egyéni akciót egy kis szerencsével befejező Valdés révén szépített, de nem sokáig tudta szorossá tenni az eredményt. A 60. percben Bonera esése után tizenegyest kapott a Milan, Ronaldinho ezt még ugyan a kapusba lőtte, de a kipattanóra Borriello reagált a leggyorsabban, és visszaállította a kétgólos különbséget (3–1). Az eredmény már nem változott, Pato viszont megsérült, kérdés, mikor lesz ismét bevethető.

NAPOLI–AS ROMA

Nápolyban Aurelio De Laurentiis elnök nagyon bizonygatta a meccs előtt, hogy csapata elkapja az AS Romát. Együttese nem akart erre rácáfolni, Marek Hamsík fejelt fölé a 7. percben Pazienza beadása után. A Roma Vucsinics lövésével adott életjelt magáról, majd Júlio Baptista lövését kellett védenie De Sanctisnak, a Napoli részéről pedig Lavezzi hibázott helyzetet.

A 22. percben Maggio beadása után Quagliarella bólintott mellé, majd Hamsík és Lavezzi lövése is elzúgott. A félidő vége előtt még Burdissónak, Quagliarellának és Maggiónak is adódott egy-egy lehetősége, de maradt a 0–0.

Fordulás után aztán megszerezte a vezetést a Roma Júlio Baptista bal alsóba küldött büntetőjével, és hamar növelte is az előnyt: a 64. percben. Júlio Baptista Taddeihez passzolt, ő a jobb oldalról Vucsinics elé tálalt, a montenegrói csatár pedig mellel levette a labdát, majd bevágta De Sanctis kapujába (0–2). A Napoli Germán Denis ballábas lövésével szépített a 75. percben, így a hajrára még bőven maradtak izgalmak. Vucsinics és Denis sem találta el a kaput jó helyzetben, a 90. percben pedig Mexés kezezése után büntetőhöz jutottak a délolaszok. Marek Hamsík értékesítette a tizenegyest, a Napoli így egy pontot megmentett.

A TÖBBI PÁLYÁN

Genovában gólfesztivált láthattak a nézők: a Genoa Suazo, Sculli, majd ismét Suazo góljával háromszor szerzett vezetést a Bologna ellen, de a makacskodó vendégek Busce', illetve Adaílton két találatával rendre egyenlítettek. A zárszó Adaíltoné maradt, aki tizenegyesből megszerezte harmadik gólját, így a Bologna remek győzelmet könyvelhetett el.

Sokáig úgy tűnt, hogy a Livorno–Siena kiesési helyosztón a tabella 18. és 20. helyezettje nem bír egymással, aztán Maccarone a 91. percben a vendég toszkánoknak szerezte meg a győztes gólt. A Parma Zaccardo góljával tartotta otthon a pontokat a Sampdoriával szemben, és a Chievo is begyűjtötte mindhárom pontot a Cagliari ellen De Paula, illetve Granoche találatával.

SERIE A
26. FORDULÓ
AC Milan–Atalanta 3–1 (Pato 30., 41., Borriello 61., ill. Valdés 56.)
Chievo–Cagliari 2–1 (De Paula 33., Granoche 78., ill. Astori 51.)
Genoa–Bologna 3–4 (Suazo 8., 38., Sculli 18., ill. Busce’ 11., Adaílton 28., 56., 79. – utóbbit 11-esből)
Livorno–Siena 1–2 (C. Lucarelli 11. – tizenegyesből, ill. Calaio’ 79., Maccarone 91.)
Parma–Sampdoria 1–0 (Zaccardo, 54.)
Napoli–AS Roma 2–2 (Denis 75., Hamsík 90. – 11-esből, ill. Júlio Baptista 59. – 11-esből, Vucsinics 65.)
Udinese–Inter 2–3 (Pepe 2., Di Natale 52. – 11-esből, ill. Balotelli 6., Maicon 21., D. Milito 45+1.)