Igazságos iksz az Inter-Roma rangadón

2009.11.08. 22:45
Remek iramú, jó színvonalú meccset, és a találkozó összképét nézve igazságos döntetlent hozott az Internazionale és az AS Roma rangadója a Serie A 12. fordulójában. Az 1–1-es végeredmény Mirko Vucsinics és Samuel Eto’o találataival alakult ki.

Szem a labdán? Kiegyenlített küzdelmet, igazságos döntetlent hozott az Inter-Roma (Fotó: Reuters)

Az első félidőben egy nagyon indolensen futballozó Intert és egy jóval higgadtabb (és jobban játszó) Romát láthatott a milánói közönség. A „farkasok" már a 3. percben kidolgoztak és kihagytak egy hatalmas ziccert, Mirko Vucsinics egyedül vezethette a labdát Júlio Césarra, de elügyetlenkedte a lehetőséget.

A montenegrói csatár tíz perccel később jóvátette a bakit, Marco Motta beadása után túlugrotta Lúciót, és remek ívű fejest küldött az Inter kapujába (0-1).

A hazai választ Diego Milito postázhatta volna, de az Inter-csatár lövését Júlio Sergio ki tudta tolni. José Mourinho csapata pontatlan volt, ráadásul több játékos látványosan túlpörgött, Sulley Muntari például egy szabálytalanság és az azt követő sárga lap után a játékvezető kezét megfogva próbálta meg megakadályozni a büntetést... Az egyik oldalon Muntari, a másikon Riise bombázott eredmény nélkül, félidőben maradt az egygólos fővárosi előny.

Mourinho a szünetben behozta Wesley Sneijdert és Mario Balotellit (Vieira és Muntari leült), és az Inter a labdával kezdett el foglalkozni, ami gyorsan eredményre is vezetett. A 48. percben Thiago Motta találta meg jó passzal a tizenhatoson belül, a bal oldalon helyezkedő Samuel Eto'ó-t, a kameruni megfordult, és ballal a hosszú alsóba lőtt - ez volt a hatodik gólja a Serie A-ban (1-1).

A fekete-kékek begyűjtöttek még két sárgát (Thiago Motta és Sztankovics előtt villant meg a lap), a rómaiak pedig Ménez révén a 63. percben kihagytak egy helyzetet - Júlio César szépen védett.

Vucsinics sérülés miatt cserét kért, a helyére beálló Stefano Okaka Chuka pedig kis híján egyből góllal tette le a névjegyét, de a támadó kapu fölé bombázott egy villámgyors és látványos támadás után.

Claudio Ranieri bosszúsan tapasztalhatta, hogy Ricardo Faty is elpuskázott egy helyzetet, míg a vezető gól megszerzéséért nagy erőket mozgósító hazaiak közül Milito és Eto'o is elrontott egy-egy lehetőséget.

A 85. percben aztán óriási lehetőséget hagyott ki az Inter. Eto'o fantasztikusan tartotta bent a labdát, Milito elé passzolt, de az argentin elől Andreolli bravúrral mentett. A labda Esteban Cambiassóhoz került, a középpályás Balotellinek készítette le a labdát, de a fiatal csatár keresztbe lőtt.

A végére már csak egy Milito lesgól maradt, az eredmény nem változott: az élvezetes találkozón az 1-1 igazságos eredmény. José Mourinho sorozatban 150. hazai mérkőzésén is veretlen maradt aktuális csapatával bajnoki- illetve országos kupamérkőzéseken, de ez csak egy pontot jelentett. Az Inter öt ponttal vezet a bajnokságban a Juventus előtt. A rómaiak Daniele De Rossi és Vucsinics sérülése miatt aggódhatnak – eddig sem bő keretük tovább fogyatkozhat.