Nemzetisport.hu 2010.03.28 17:07 Frissítve: 2012.12.07 01:03

Húsvét előtti tojásdobálás után Juve-győzelem

Kisebb incidenssel kezdődött és Juventus-győzelemmel végződött a Juve–Atalanta mérkőzés a Serie A 31. fordulójában – a meccs előtt a torinóiak csapatbusza és Jonathan Zebina is kapott a drukkerektől. Kiütéses győzelmet aratott az Udinese ellen a Fiorentina, magyarjai nélkül ikszelt a Bari. Mindenki döntetlent várt a Chievo–Parma mérkőzéstől – nos, a két középcsapat játszott is egy békés 0–0-t, amely újabb gyanúsítgatásokra adhat okot.

A mozdulatot bátran nevezhetjük klasszikusnak: Alessandro Del Piero szabadrúgása (Fotó: Reuters)

JUVENTUS–ATALANTA

Csúnyán kezdődött: a Juventus labdarúgócsapatának drukkerei meglehetősen közvetlen módon jelezték a játékosoknak az Atalanta elleni meccs előtt: nagyon elégedetlenek a szezonbeli szerepléssel.

A csapatbuszt üvegekkel és tojásokkal dobálták meg a dühös fanatikusok, míg a „zebrák" francia védőjét, Jonathan Zebinát tarkón legyintette az egyik drukker.

A Juve már 11 vereséget számlál a bajnokságban – ez a legrosszabb mutató az 1956–1957-es szezon óta –, ráadásul kiesett a nemzetközi kupákból és az Olasz Kupából is. Az incidens mellett az erősen foghíjas lelátó (az ultrák távollétükkel tüntettek) is jelezte, hogy a mostani szezon nem tartozik a legjobb Juventus-idények közé, no meg a pályán mutatott teljesítmény sem volt az igazi – bár volt, ami a legszebb időket idézte.

Ez pedig Alessandro Del Piero szabadrúgásgólja: a torinóiak csapatkapitánya a 30. percben mesterien csavart Consigli kapujába, megszerezve ezzel a vezetést a Juventusnak. Az előny nem tartott sokáig, mert a bergamóiak a félidő vége felé egyre veszélyesebbek lettek, és a 45. percben egy másik rutinos támadó, Nicola Amoruso használta ki a hazai védelem bámészkodását.

Az átütőerő a második félidőben is hiányzott Zaccheroni csapatából, a hajráig csak kisebb lehetőségek adódtak a hazaiak előtt. Egészen a 82. percig, amikor Del Piero jobb oldali beadására Felipe Melo emelkedett, és nagyon szép, ívelt fejest küldött a hosszú sarokba. Ezzel a Juve be is gyűjtötte a három pontot – a csapat jól felelt a tojásdobálásra.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

INCIDENS A MECCS ELŐTT

A TÖBBI PÁLYÁN...

Továbbra is hajt az európai kupaindulást jelentő helyekre a Fiorentina, amely 4–1-re legyűrte az Udinesét. A „violák" az első félidő után még döntetlennel vonultak az öltözőbe – Vargas káprázatos, kapufás szabadrúgásgóljára Pepe válaszolt –, de a másodikban Gilardino, Santana és Jovetics góljával valósággal megsorozták vendégeiket (az utóbbi találat ráadásul szintén parádés volt). Az udinei együttes továbbra sem szemlélheti nyugodtan a tabellát...

A Bariban Koman Vladimir a kispadra került, Gosztonyi András a keretbe sem, a délolasz csapat pedig hiába vezetett sokáig Livornóban Allegretti góljával, Tavano pontot mentett – ettől még a házigazdák nem örültek, mert nekik három pont kellett volna, de nagyon. A Napoli a Juve elleni siker után ismét győzött a San Paolóban, Paolo Cannavaro Ezéquiel Lavezzi beadásából szerezte meg a győztes találatot.

Guberti góljára Nené felelt a Sampdoria–Cagliarin, a tabella „senkiföldjén" elhelyezkedő Chievo és Parma döntetlent játszott – nem valószínű, hogy ezen sokan meglepődtek, lévén már a meccs előtt keringtek hírek arról, hogy a találkozó békés pontosztozkodást hoz... Az sem véletlen, hogy több fogadóiroda leszedte tétlapjáról a meccset, miután a fogadók 95 százaléka az ikszre tett.

A kiesés ellen küzdő Sienának nagyon fontos lett volna a három pont begyűjtése a Genoa ellen, de a „griffek" 0–0-val távoztak Toszkánából.

SERIE A
31. FORDULÓ
Chievo–Parma 0–0
Fiorentina–Udinese 4–1 (Vargas 36., Gilardino 55., Santana 68., Jovetics 84., ill. Pepe 41.)
Juventus–Atalanta 2–1 (Del Piero 30., Felipe Melo 82., ill. Amoruso 45.)
Livorno–Bari 1–1 (Tavano 85., ill. Allegretti 24.)
Napoli–Catania 1–0 (P. Cannavaro 51.)
Sampdoria–Cagliari 1–1 (Guberti 48., ill. Nené 81.)
Siena–Genoa 0–0
KÉSŐBB
Milan–Lazio 20.45
SZOMBATON
AS Roma–Inter (De Rossi 17., Toni 73., ill. D. Milito 66.)
Palermo–Bologna 3–1 (Miccoli 10., 43., 79. – a harmadikat 11-esből, ill. Adaílton 38.)

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Az argentin büntetőt rontott, és kiállíttatta magát, a torinóiak Mandzukic és Ronaldo találatával nyertek.

2018.11.10 10:35:40

Olasz labdarúgás CSILLAG PÉTER

Berlusconi a moziban: a Silvio és a többiek az öntörvényű exminiszterelnök és volt Milan-vezér világáról rántja le a leplet.

2018.10.21 20:11:24

A Milan mumusa a 92. percben döntötte el a rangadót, amelyen főleg az első félidő hozott élvezetes játékot.