Huntelaar duplázott, nyert az AC Milan

2010.02.12. 22:48
Ez volt az első: Huntelaar a hetedik percben minden vendégjátékost meglepett és megelőzött (Fotó: Reuters)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában az AC Milan hazai pályán egygólos győzelmet aratott az Udinese ellen. A találkozón a házigazdáknál két gólt szerzett Klaas-Jan Huntelaar, de a győzelemből jó játékkal vette ki a részét két brazil klasszislégiósuk, Ronaldinho és Alexandre Pato.

Jól kezdődött a mérkőzés milánói szempontból: a balról középre emelt és a vendégvédők által kifejelt labdát Ronaldinho gyűjtötte be a jobb oldalon, majd egy kis tánc után középre emelte. Két védő rontott rá, de csak asszisztáltak a brazil trükkjeihez. A beemelt labdát a középen helyezkedő védők szintén csak nézték, a szlovén kapus, Samir Handanovic meg későn mozdult, így a jó ütemben emelkedő Huntelaar közelről a hálóba stukkolt. (1–0)

Támadásban maradtak a házigazdák, a sérülés miatt a 13. percben cserét kérő és kapó Mancini helyére beszálló Pato a 23. percben még lesgólt ért el, a hajrában viszont egyéni megmozdulás után növelni tudta csapata előnyét. A gólhoz kellett egy kis szerencse is, no meg az ifjú lendületes és rátermettsége. (2–0)

Alighanem már az öltözőben jártak a házigazdák, amikor a vendégek szépítettek: egy jobb oldali beadást középen Antonio Floro Flores csúsztatott a hálóba. (2–1)

Nem érdemtelenül jutott gólhoz az Udinese, ugyanis a vendégek mezőnyben egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, sőt, egyenrangú partnerei tudtak lenni a piros-feketéknek. Utóbbiak ugyan szemre tetszetősebben szőtték támadásaikat, a vendégek ellenben sokkal célratörőbbek voltak és gyakran késztették hibázásra a Milan védelmét. Bár, a hazai védőknek az ment mindenfajta rásegítés nélkül is. Sok volt a bizonytalanság, ami aztán átragadt Dida kapusra is.

Még mielőtt nagyobb lett volna a házigazdák gondja, Huntelaar második gólját is megszerezte – így már ötnél tart a szezonban –, a változatosság kedvéért ezúttal is Ronaldinho adott be. A brazil egy szabadrúgást erőből tekert a kapu elé, ott több vendégvédő is késlekedett, körülményeskedett, nem úgy a holland légiós, aki közelről, fordulás után a kapuba bombázta az elé pattogó labdát. (3–1)

Kétgólos vezetése birtokában próbálta lassítani a játékot a támadásait óvatosan szövögető Milan, ennek az lett az eredménye, hogy a vendégek szépítettek – a pazar gólt szerző Antonio di Natale leshatárról indult, de volt olyan védő, aki csúnyán beragadt – és a hajrá perceiben nagy nyomást gyakoroltak a házigazdákra, de egyenlíteniük már nem sikerült.

A Milan győzelmével már 45 pontos és visszavette a második helyet a Palermót fogadó Romától. A piros-feketék tizenkettedik hazai mérkőzésükön nyolcadszor nyertek. Az Udinese tizenkettedik idegenbeli fellépésén nyolcadszor kapott ki és továbbra is nyeretlen. A húszcsapatos bajnokságban egyedüliként...

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI VIDEÓN

SERIE A
24. FORDULÓ
AC Milan–Udinese 3–2 (Huntelaar 7., 57., Pato 39., ill. Flores 45., Di Natale 87.)
1. Internazionale 23 16 5 2 49–20 +29  53
2. Milan 23 13 6 4 39–24 +15  45
3. Roma 23 13 5 5 38–26 +12  44
4. Napoli 23 10 8 5 32–27 +5  38
5. Palermo 23 10 7 6 31–26 +5  37
6. Sampdoria 23 10 6 7 30–31 –1  36
7. Juventus 23 10 5 8 35–30 +5  35
8. Genoa 23 10 5 8 36–36 0 35