Hét gólt gurító Inter, farmermezben leégő Napoli

2014.09.14. 17:11
Az olasz labdarúgó Serie A 2. fordulójában az Internazionale hazai pályán 7–0-ra kiütötte a Sassuolót, míg a Napoli meglepetésre 1–0-ra kikapott otthon a Chievótól. Ikszelt a Fiorentina, nyert a Lazio és az Atalanta.

Az Internazionale dolga meglehetősen könnyű volt a Sassuolo ellen: a fekete-kékek kiválóan futballoztak, Mauro Icardi Diego Milito óta első interesként három gólt szerzett, a vége pedig 7–0 – a legnagyobb különbségű hazai bajnoki siker 1966 óta.

A gólok sorát Icardi nyitotta meg a 3. percben, majd a 21.-ben Mateo Kovacic megszerezte az első Serie A-s találatát. A 30. percben Icardi szép csavarással vetett véget az izgalmaknak a mérkőzésen, később Daniel Osvaldo egy bal oldali Dodo-szóló és egy kipattanó után a 43. percben a negyediket ünnepelhette.

Az Inter a szünet után se állt le, Icardi az 53. percben lőtte a harmadik gólját, majd Domenico Berardi kiállítását és egy üres kapura tökéletesen kijátszott akciót követően Osvaldo növelte hatra a hazai találatok számát. Ezután a csereként beállt és a hatodik gólnál gólpasszt adó Fredy Guarín kapufáról bevágódó lövéssel fokozta a Sassuolo kínjait – az előző szezonban otthon kaptak egy hetest az Intertől, most idegenben, és még hátravolt negyed óra. Ezt már megúszták a vendégek kapott gól nélkül, maradt a 7–0. Az Inter hálója egyelőre érintetlen ebben az idényt az összes tétmérkőzést tekintve.

Internazionale–Sassuolo 7–0

Nápolyban a hazaiak új farmermezükben vonultak ki a pályára, de a különleges dressz nem hozott szerencsét. Az első félidőben Gonzalo Higuaín kiharcolt és kihagyott egy tizenegyest (Bardi védett), a Chievo részéről Maxi López erre egy lécet eltaláló lövéssel válaszolt. A veronaiak a 49. percben megszerezték a vezetést – Maxi López ekkor már nem hibázott –, és meg is tartották az előnyt. A Napoli egészen pocsék büntetőstatisztikát mondhat magáénak, a legutóbbi öt olasz élvonalbeli szezonban tizenöt (!) tizenegyest rontottak játékosai – minden más csapatnál legalább héttel többet. A nápolyiak harminchárom kapura lövéssel próbálkoztak, de ezért nem osztanak pontot...

Napoli–Chievo 0–1

A Fiorentina Facundo Roncaglia kiállítása után emberelőnybe került az utolsó 18 percre a Genoa ellen, ám nem sikerült kihasználnia az emberfórt, a genovaiak értékes ponttal távozhattak. Roncaglia egyébként pont a Fiorentina kölcsönjátékosaként futballozik a Genoában...

A gólt és gólpasszt jegyző Antonio Candreva vezetésével a Lazio simán elintézte a Cesenát, az Atalanta pedig már a negyedik percben vezetést szerzett és nyert is Cagliariban.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Cagliari–Atalanta 1–2 (Cossu 85. – 11-esből, ill. Estigarribia 4., Boakye 67.)
Fiorentina–Genoa 0–0
Internazionale–Sassuolo 7–0 (Icardi 4., 30., 53., Kovacic 21., Osvaldo 43., 72., Guarín 74.)
Lazio–Cesena 3–0 (Candreva 19., Parolo 56., Mauri 90.)
Napoli–Chievo 0–1 (Maxi López 49.)