Az Internazionale lett a bajnok!

2010.05.16. 14:59
Diego Milito (balra) betalált, ez az Inter bajnoki címét jelentette (Fotó: Action Images)
Az Internazionale nyerte meg az olasz labdarúgó-bajnokságot, miután a 38., záró fordulóban 1–0-ra győzött Sienában. Az AS Roma hiába nyert Veronában, kénytelen volt megelégedni a második hellyel. A Sampdoria szerezte meg az utolsó (negyedik) BL-helyet.

Az Internek a már kiesett Siena otthonában kellett bebiztosítania a bajnoki címét, a milánóiak ugyanis egy győzelemmel mindenképpen megnyerték a bajnokságot, más esetben a sorsuk nem a saját kezükben lett volna.

Gilardino (Fiorentina)15

Az első félidőben a rendkívül lelkes toszkán csapat meghezetítette a vendégek dolgát, és Ekdal előtt a meccs elején hatalmas lehetőség nyílt, de nem tudott élni vele. A másik oldalon Mario Balotelli volt a legveszélyesebb, ám ő sem tudott kapuba találni.

Az Inter végül az 57. percben szerezte meg a hőn áhított vezető gólt, amikor Diego Milito kapott remek kiugratást a balösszekötő helyén, jobb külsővel leadott lövése a bal sarokban kötött ki. A vb-kerettag argentin támadónak volt még egy kapufát súroló lövése, majd Goran Pandev lesről lőtt a hálóba. A végén ugyan Rosi lecsúszott beadásánál a szívükhöz kaphattak az Inter-drukkerek, de a labda elkerülte a jobb sarkot, az 1–0-s milánói siker pedig az Inter 18. bajnoki címét jelentette.

Az AS Roma a szünetben még bajnoknak érezhette magát, ugyanis az első félidő végén két gyönyörű lövéssel kétgólos előnyt szerzett. Előbb Mirko Vucsinics talált a bal sarokba, majd a szünet előtt Daniele De Rossi élményszámba menő lövése kötött ki a bal felsőben.

AZ INTERNAZIONALE 18 BAJNOKI CÍME
1909/10, 1919/20, 1929/30, 1937/38, 1939/40, 1952/53, 1953/54, 1962/63, 1964/65, 1965/66, 1970/71, 1979/80, 1988/89, 2005/06, 2006/07, 2007/08, 2008/09, 2009/10

A fővárosiak a második félidőben biztosan őrizték előnyüket a Chievo otthonában, de boldogságuk nem lehet teljes, mert az Inter győzelme miatt a második helyen végeztek.

A negyedik, még BL-t érő helyet a Sampdoria szerezte meg, miután legyőzte a Napolit. A Palermo hiába nyert 2–1-re Bergamóban, csak az Európa-ligában indulhat. A Bari Koman Vladimir és Gosztonyi András nélkül győzte le a Fiorentinát.

MILITO GÓLJA

SERIE A, VÉGEREDMÉNYEK
38. FORDULÓ
Atalanta–Palermo 1–2 (Ceravolo 48., ill. Cavani 12., 92. – 11-esből)
Bari–Fiorentina 2–0 (Stellini 35., Rivas 92.)
Cagliari–Bologna 1–1 (Ragatzu 65., ill. Adaílton 3.)
Catania–Genoa 1–0 (M. López 65.)
Chievo–Roma 0–2 (Vucsinics 39., De Rossi 45.)
Parma–Livorno 4–1 (Lanzafane 45., 46., Morrone 49., Crespo 90., ill. Danilevicius 72.)
Sampdoria–Napoli 1–0 (Pazzini 52.)
Siena–Internazionale 0–1 (D. Milito 57.)