Hajtott a Milan, de csak Birsa talált be a Samp ellen

2013.09.28. 22:37
Birsa gólja győzelmet ért a Milannak (Fotó: corrieredellosport.it)
A Milan Valter Birsa találatával 1–0-ra győzött a Sampdoria ellen hazai pályán az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában.

MILAN–SAMPDORIA

A bajnokságot igen gyengén kezdő Milan a Sampdoria ellen javítani készült eddig nem túl jó mérlegén és egymeccses győzelmi mutatóján.

Massimiliano Allegri csapata ennek megfelelően nagy erőket mozgósított a vezetés megszerzéséért, de az első félidőben hiábavalónak bizonyultak a piros-feketék próbálkozásai.

Bár a hazaiak uralták a játékot, több helyzetet alakítottak ki, és nem sokszor engedték át a labdabirtoklást a Sampnak, a gól hiányzott a játékból.

A szünet után azonban rögtön megtört a gólcsend: Valter Birsa vállalkozott lövésre a tizenhatos vonalától, és kiválóan kilőtte a bal alsót. 1–0

Három perccel később Robinho növelhette volna a hazai előnyt, de hibázott óriási helyzetben. Birsa lőtt kapura keményen, de Da Costa kiütötte a labdát, ám az Poli elé került, aki keresztbe lőtt a jobb oldalról, és a brazil támadót találta meg a labdával, aki azonban az üres kapu helyett a vendégek kapusának kezébe passzolt.

A folytatásban is a Milan uralta a játékot, Alessandro Matri többször is nagy helyzetbe került, de nem tudta bevenni a genovaiak kapuját. Így végül 1–0-ra győzött a Milan.

GENOA–NAPOLI

A Napoli Goran Pandev első félidőben szerzett duplájával 2–0-ra győzött a Genoa ellen idegenben, így holnapig biztosan a tabella élén áll.

Pandev a 14. percben jó labdát kapott a tizenhatos jobb oldalánál, és kapásból, pattanás után a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 0–1. Kilenc perccel később még szebb gólt szerzett a macedón támadó: kapott egy indítást, majd a védőjét megforgatva a tizenhatos vonalától vállalkozott lövésre, és kilőtte a kapu bal alsó sarkát, 0–2.

A Genoa mellőzött magyar középpályása, Tőzsér Dániel ezúttal sem került be csapata meccskeretébe.