Di Natale duplával üldözi tovább Cavanit

2011.02.13. 17:13
Antonio Di Natale a Cesena ellen is bizonyította, hogy az egyik legjobb formában lévő csatár a Serie A-ban <br /> (Fotó: Action Images – archív)
Az olasz labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g 25. fordul&oacute;j&aacute;nak vas&aacute;rnapi m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n a Sampdoria &ouml;t nyeretlen bajnoki tal&aacute;lkoz&oacute; ut&aacute;n a Bologna ellen begyűjt&ouml;tte a h&aacute;rom pontot. A genovai csapat k&eacute;t magyar l&eacute;gi&oacute;sa &ndash; Koman Vladimir &eacute;s Laczk&oacute; Zsolt &ndash;, Rudolf Gergelyhez, Vass &Aacute;d&aacute;mhoz &eacute;s Garics Gy&ouml;rgyh&ouml;z hasonl&oacute;an nem ker&uuml;lt p&aacute;ly&aacute;ra. A Lazio 2&ndash;0-ra győzte le idegenben a Bresci&aacute;t, m&iacute;g az Antonio Di Natale vezette Udinese 3&ndash;0-ra nyert Cesen&aacute;ban.

SAMPDORIA–BOLOGNA

Öt bajnoki után ünnepelhetett újra a Samp

Öt nyeretlen és szerzett gól nélküli mérkőzés után fogadta a Bolognát a Sampdoria, kell-e mondani, hogy a genovai együttesen meglehetősen nagy volt a nyomás. Domenico Di Carlo együttese azonban jó kezdésének köszönhetően elbírta ezt, és gyakorlatilag negyedóra alatt eldöntötte a találkozót, miután 3–0-s előnyre tett szert.

Angelo Palombo már a 8. percben előnyhöz juttatta a csapatot, miután 25 méteres szabadrúgásánál kihasználta, hogy a sorfal szétugrik, Daniele Gastaldello három perccel később fejesből növelte az előnyt, majd újabb négy perc elteltével Massimo Maccarone egy kontratámadást fejezett be pontosan – 3–0 15 perc után! És miután a Bolognának a folytatásban csak szépítenie sikerült, a genovaiak öt forduló után ismét győzelmet ünnepelhettek.

A Sampdoriában Koman Vladimir és Laczkó Zsolt egyaránt a kispadon ülte végig a találkozót, míg a Bolognában Garics György nem volt ott a keretben.

SAMPDORIA–BOLOGNA 3–1

BRESCIA–LAZIO

Bresciában a Lazio szerzett vezetést, miután Stephan Lichtsteiner jobb oldali beadását Álvaro González csúsztatta a kapu jobb oldalába. Az uruguayi középpályás alaposan megünnepelte a gólját, nem véletlenül: ez volt az első találata a Lazióba igazolása óta.

A Vass Ádámot nélkülöző Brescia kevés kreativitást tudott kifejezni, az első félidő hajrájára ugyan valamelyest fel tudta pörgetni a tempót, de ez csak arra volt jó, hogy González kezezésgyanús – de csak gyanús – esete után felpaprikázódjon a találkozó.

A második játékrész elején a Lazio rendezte a sorait, és szinte helyzet nélkül szerzett egy újabb gólt, miután Libor Kozák felelt a hálóba. Az északiak ellenállása ezzel végleg megtört, a vendégek a 2–0-val elvitték a három pontot, és megelőzték az este pályára lépő Intert.

CESENA–UDINESE

Az Udinese elsősorban – ki más? – Antonio Di Natale eredményességének köszönhetően nyert ismét. A góllövőlista éllovasát, Edinson Cavanit erőteljesen üldöző támadó szabadrúgással kezdte meg a gólgyártást, majd Gökhan Inler gólja után egy kijátszott támadás végén tett pontot a mérkőzés végére (0–3). Di Natale duplájával 18 gólos a góllövőlistán, két találattal elmaradva Cavanitól.

A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKEN

A Cagliari az ezúttal gyenge napot kifogó Chievo ellen szerzett könnyed három pontot, miután négyesére csak egyszer tudott válaszolni a veronai csapat. A Bari immár Bortolo Muttival a kispadon, de Rudolf Gergely nélkül játszott sablonos gól nélküli döntetlent a Genoával, míg az alsóházi helyosztón a Catania fordulatos találkozó végén 3–2-re legyűrte a Leccét, és jutott ezzel fontos három ponthoz.