Conte győzelemmel tért vissza a Juve kispadjára

2012.12.09. 17:03
Lichtsteiner győztes gólt szerzett a Palermo ellen (Fotó: gazzetta.it)
A Juventus 1–0-ra győzött a Palermo ellen idegenben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. Antonio Conte négy hónap után először ülhetett a torinóiak kispadján. A Milan is idegenben diadalmaskodott: a Torinót verte meg 4–2-re, míg a Tőzsér Dániellel a soraiban kezdő Genoa ezúttal a Pescarától kapott ki.

PALERMO–JUVENTUS 0–1

Azt már a találkozó előtt eldőlt, hogy különleges összecsapás lesz a Palermo és a Juventus csatája, mivel az eltiltása után visszatérő Antonio Conte négy hónap után először dirigálhatta együttesét az oldalvonal mellől.

A vendégek már a második percben veszélyeztettek, amikor Andrea Pirlo adta be a labdát szögletből, és Leonardo Bonucci épphogy lemaradt a labdáról.

A 8. percben Alessandro Matri mutatott példát sportszerűségével, amikor jelezte a Juve javára szögletet ítélő bírónak, hogy bizony róla ment ki a labda, úgyhogy a kirúgás a megfelelő ítélet.

A 12. percben, majd a 13.-ban a hazaiak veszélyeztettek, de Jasmin Kurtic és Josip Ilicic próbálkozásából sem született gól.

A 17. percben Fabrizio Miccoli be is talált Gianluigi Buffon kapujába, ám a játékvezető nem adta meg a találatot les miatt.

A 36. percben nagyon közel állt a gólszerzéshez a Juventus, amikor Matri mellel tette le a beívelt labdát Claudio Marchisio elé, akinek a lövését hárította Samir Ujkani, ám a labda Mirko Vucsinics elé került, de a támadó csak a kapufát találta el néhány méterről.

A folytatásban is a vendégek játszottak veszélyesebben, és az 50. percben megszerezték a vezetést: Pirlo ívelte előre a labdát, Vucsinics nagyszerűen vette le a védője szorításában, majd sarokkal az érkező Stephan Lichtsteiner elé tette a labdát, aki a kapuba helyezett. 0–1

A folytatásban nem született több gól, annak ellenére sem, hogy Michel Morganella a 75. percben megkapta a második sárga lapját, így a vendégek emberelőnybe (is) kerültek. Az éllovas Juventus így 1–0-ra nyerte meg az összecsapást, és feladta a leckét az üldöző, este egymással találkozó Napolinak és Internek.

TORINO–MILAN 2–4

A Milan számára nem kezdődött túl jól a mérkőzés Torinóban: Mario Alberto Santana a 28. percben ugyanis megszerezte a vezetést a hazaiaknak, miután jó labdát kapott, és a kapust is elfektetve a milánóiak kapujába helyezett. 1–0

A 40. percben azonban egyenlítettek a vendégek. Robinho kapott labdát a tizenhatos bal oldalánál, egy nagyszerű átlépős csellel teljesen becsapta a védőjét, majd a léc alá lőtte a labdát. 1–1

Az 53. percben a vezetést is megszerezte a Milan. Stephan El Shaarawy adta be a labdát a bal oldalról, és Jean-Francois Giller kapus csak beleütni tudott, amely így Antonio Nocerino elé került, aki középről az üres kapuba fejelt. 1–2

A 61. percben Giampaolo Pazzini következett, aki erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalról, majd a rövidbe bombázta a labdát. 1–3

A 76. percben háromgólosra nőtt a Milan előnye: az előbb gólpasszt adó El Shaarawy volt eredményes. 1–4

A Torinónak azért a szépítésre maradt ereje: Rolando Bianchi talált be, ezzel beállítva a végeredményt. 2–4

A TÖBBI PÁLYÁN

Tőzsér Dániel csapata, a Genoa éppen a magyar légióssal hírbe hozott Pescarához látogatott, és a középpályás a kezdőcsapatban kapott helyet a vendégeknél.

Sok öröme azonban nem lehetett, mivel az 52. percben hátrányba kerültek, négy perccel később pedig lecserélte edzője. A Genoa végül 2–0-ra bukta el az idegenbeli találkozót, így továbbra sem tudott kimászni az egyre mélyülő gödörből.

A Chievo idegenben verte meg 2–0-ra Cagliarit, míg a Catania a Sienát győzte le idegenben 3–1-re.