Castellini öngóljával nyert a Juve Parmában

2010.01.06. 17:09
A Juventus Paolo Castellini öngóljának köszönhetően 2–1-re nyert Parmában a Serie A 18. fordulójában. A Roma a 90. percig 2–0-ra vezetett Cagliariban, ám a hazaiak elképesztő hajrával kiegyenlítettek, így otthon tartottak egy pontot. A Fiorentina idegenben ütötte ki a sereghajtó Sienát, míg a Bari a végig a cserepadon ülő Koman Vladimir nélkül diadalmaskodott az Udinese ellen.

Salihamidzic hamar előnyhöz juttatta a Juventust (Fotó: Reuters)

Az Inter veronai győzelme után a Juvénak fel volt adva a lecke: győznie kellett annak érdekében, hogy ne szakadjon le még jobban a fekete-kékektől. Az első lépést ennek megvalósításához Hasan Salihamidzic révén tették meg a torinóiak, a bosnyák játékos Giorgio Chiellini szöglet utáni fejesét stukkolta közelről a hálóba.

A Parma Jonathan Biabiany remek lövésével válaszolt volna, ám a francia csatár próbálkozását Alex Manninger kiütötte a rövid felső sarok elől. Tíz perccel később már tehetetlennek bizonyult az osztrák kapus, Nicola Amoruso az elalvó Nicola Legrottagliét megelőzve fejelt a bal alsó sarokba.

Az egyenlítést követően is támadásban maradt a hazai csapat, de Daniele Galloppa fejese gyengére sikerült, míg Amoruso léc alá tartó bombáját Manninger ujjheggyel szögletre tornázta.

A szünet előtt nem sokkal aztán újra a hálóban kötött ki egy parmai fejes, ám ennek a hazai szurkolók cseppet sem örültek, mivel az „elkövető” Paolo Castellini volt, aki érthetetlen módon a saját kapuját vette be.

A második félidőben erősen kezdett a Parma, de az újabb egyenlítő gól elmaradt. A 73. percben Martín Cáceres megkapta második sárga lapját is, ezzel a Juventus emberhátrányba került, a Parma azonban így sem tudta bevenni a vendégek kapuját, Ciro Ferrara együttese tehát begyűjtötte a három pontot.

Az új szerzeménye, Luca Toni nélkül kezdő Roma a második félidő elején szerezte meg a vezetést Cagliariban David Pizarro tizenegyesből lőtt góljával (Mirko Vucsinics harcolta ki a büntetőt), majd Simone Perrotta révén növelte előnyét. A 80. percben Vucsinics helyére beállt Toni, és úgy nézett ki, hogy győzelemmel debütál a „farkasoknál”, ám a Cagliari a 90. percben szépített, majd a 93. percben a Roma-nevelés Conti góljával az egyenlítő találatot is megszerezte, így 2–2 lett a vége.

A Fiorentina már az első félidőben eldöntötte a pontok sorsát a sereghajtó Siena otthonában, a Lazio pedig ugyan hamar hátrányba került, a második félidőben lelépte a Livornót.

A Bari hazai pályán nyert 2–0-ra az Udinese ellen, Koman Vladimir végig a kispadot melegítette a hazaiaknál.

SERIE A
18. FORDULÓ
Atalanta–Napoli 0–2 (Quagliarella 7., Pazienza 58.)
Bari–Udinese 2–0 (Meggiorini 5., Barreto 68.)
Cagliari–Roma 2–2 (López 90., Conti 93., ill. Pizarro 52. – tizenegyesből, Perrotta 65.)
Catania–Bologna 1–0 (Spolli 81.)
Lazio–Livorno 4–1 (Floccari 48., 54., Rocchi 72., Kolarov 91. – tizenegyesből, ill. Bergvold 7.)
Parma–Juventus 1–2 (Amoruso 25., ill. Salihamidzic 3., Castellini 39. – öngól)
Sampdoria–Palermo 1–1 (Cassano 41., ill. Cavani 40.)
Siena–Fiorentina 1–5 (Maccarone 84. – tizenegyesből, ill. Kröldrup 5., Santana 29., Gilardino 36., 66., Mutu 80.)