Brighi állt a győztes római had élére

2010.02.13. 19:50
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 24. fordulójában az AS Roma hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Palermo felett.

Baptista (balra) és Brighi gólöröme: ketten együtt három találatot szereztek a Palermo elleni szombati bajnokin (Fotó: Reuters)
(Fotó: Reuters)

A még BL-indulást érő negyedik helyért csatázó Palermót fogadta az AS Roma, a vendégek azonban idegenben nem túl acélos teljesítménnyel büszkélkedhetnek eddig a szezonban: tizenegy mérkőzésükön hatszor szenvedtek vereséget, mindössze kilenc pontot gyűjtöttek a lehetséges 33-ból. Bár a lehetőség adva volt, hogy gyarapítsák pontjaik számát, a 19 mérkőzés óta veretlen Roma otthonában erre nem volt sok esélyük.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a Serie A 2009-2010-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A hazaiaknál a kezdőben futott ki Francesco Totti, Rodrigo Taddei, Mirko Vucsinics, a mérkőzésen azonban a 29. születésnapját most vasárnap ünneplő Matteo Brighi játszotta a főszerepet.

A középpályás a 33. percben szerencsésnek mondható, ám a játék képe alapján megérdemelt vezetéshez juttatta övéit. Lövése után a labda úgy került Salvatore Sirigu hálójába, hogy egy vendégvédő fejjel hathatósan besegített. Ez azonban mit sem vont le a vállalkozó kedvű Brighi érdemeiből. (1–0)

Az eredmény a szünetig már nem változott, a Palermo néhány kontrából jutott el a rómaiak kapujához, de a közvetlen gólveszély nem volt benne a játékukban.

A fordulás után egy védelmi megingás újabb gólhoz segítette a házigazdákat. A Palermo több védője is késlekedett a beavatkozással, a csereként beálló Júlio Baptista a Brighi által sarokkal(!) lekészített labdát közelről a hálóba belsőzte. (2–0)

A vendégek szabálytalanságot, lökést reklamálták az egyik párharcnál – a legvehemensebben reklamáló Fabrizio Miccoli sárga lapot kapott –, de nem volt igazuk: határozottabban kellett volna védekezniük, és felvállalni a test test elleni játékot.

Tíz perc sem telt el, Brighi 18-ról is eredményes tudott lenni – egy pattanás után lőtte ki a jobb alsót, a vetődő Sirigunak nem sok esélye volt –, eldőlt a mérkőzés. (3–0)

Bár Miccoli a 80. percben büntetőből még a jobb alsóba vágta a labdát – Júlio Sérgio érezte az irányt, de nem érte el az erős, jól helyezett lövést –, majd rohant a labdáért, hogy mielőbb folytatódhasson a játék. (3–1)

John Arne Riise révén azonban három perccel később újabb gólt értek el a hazaiak. A norvég egy élesen belőtt keresztpasszt vágott a hosszún a jobb felső, rövid sarokba erőből, ezzel gyorsan elvette a vendégek kedvét. (4–1)

A Roma 14. mérkőzését nyerte meg a bajnokságban, tizenkettedik hazai találkozójából a tizediket. A Palermo hetedszer kapott ki, az összes eddigi vereségét vendégségben szenvedte el.

AS ROMA-PALERMO 4-1

SERIE A
24. FORDULÓ
AS Roma–Palermo 4–1(Brighi 33., 62., Baptista 53., Riise 83., ill. Miccoli 80. – 11-esből)