Az Udinese tíz emberrel esélytelen volt a Juve ellen

2012.09.02. 19:53
Vucsinics szerezte meg a Juve második gólját (Fotó: Reuters)
A Juventus magabiztosan győzött 4–1-re a korán emberhátrányba kerülő Udinese otthonában az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) második fordulójában. Sebastian Giovinco kétszer is eredményes volt a meccsen.

Jól kezdődött a mérkőzés a vendégek számára: a 12. percben Sebastian Giovinco kapott indítást, majd a tizenhatoson belül elfejelte a labdát, de a kifutó Zseljko Brkics letarolta. A játékvezető azonnal kiállította az Udinese kapusát, és büntetőt ítélt a Juventus javára.

Arturo Vidal állt a labda mögé, és magabiztosan lőtt a kapu bal felső sarkába. A csereként beálló Daniele Padelli jó irányba vetődött, de nem volt esélye a védésre. 0–1

A 35. percben Stephan Lichtsteiner passzolt a tizenhatoson belül helyezkedő Mirko Vucsinicshez a jobb oldalról, aki állítás után a hosszú alsót vette célba, de Padelli bele tudott érni a lövésbe.

Mirko Vucsinics az első félidő hajrájában aztán megszerezte a Juve második találatát. A montenegrói támadó Kwadwo Asamoahtól kapott labdát a tizenhatos vonalánál középen, és átvétel után a hazaiak kapujába tekert. 0–2

A szünet után nem sokkal Giovinco majdnem megszerezte a vendégek harmadik gólját, miután a sarokkal továbbító Vucsinicstól kapott labdát, és egy lövőcsel után jó szögből próbálkozhatott, de fölé durrantott.

Az 53. percben Claudio Marchisio lőtt kapura, és bár Padelli még ki tudta ütni a labdát, Sebastian Giovinco lecsapott rá, és a kapuba pöckölt közelről. 0–3

A 71. percben jött az újabb Juve-, illetve Giovinco-gól. A zebrák támadója a hazaiak tizenhatosának jobb sarkánál kapott labdát, majd a hosszú alsóba helyezett. 0–4

A 78. percben aztán szépített az Udinese. Andrea Lazzari elé került a labda, miután a vendégek védői nem tudtak tisztázni, és a középpályás Gianluigi Buffon kapujába lőtt. 1–4

Több gól már nem született a meccsen, így a Juventus könnyedén győzött az emberhátrányba kerülő Udinese ellen.

UDINESE–JUVENTUS 1–4

SERIE A
2. FORDULÓ
Udinese–Juventus 1–4 (Lazzari 78., ill. Vidal 14. – 11-esből, Vucsinics 45., Giovinco 53., 71.)