Az Udinese sem kímélte a Juventust

2010.04.03. 23:05
Juventus: kihagyott helyzetek, sorozatos csalódások, vereségek –<br />és kilátástalanság (fotó: Action Images – archív)<br />
Az Udinese 3&ndash;0-ra megverte a Juventust az olasz labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g 32. fordul&oacute;j&aacute;nak szombat esti m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n. A friuliak mindh&aacute;rom t&aacute;mad&oacute;ja, Alexis S&aacute;nchez, Simone Pepe &eacute;s Antonio Di Natale is betal&aacute;lt a fekete-feh&eacute;r csapatok &ouml;sszecsap&aacute;s&aacute;n, m&iacute;g a Juventus a legnagyobb helyzeteket is elpusk&aacute;zta.

A 32. forduló délutáni eredményei – a Napoli Lazio elleni pontvesztése (1–1) és a Palermo cataniai veresége (0–2) – után a Juventus még a Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyre is felléphetett volna a tabellán. A torinóiak elmúlt hetekben nyújtott formáját tekintve pedig ez nagy szó lett – volna…

A torinóiak ugyanis – ha ironikusak akarunk lenni – szinte papírforma-vereséget szenvedtek Udinében. A kiesés elől menekülő friuliak ugyanis hazai pályán a mezőny első felébe tartoznak. Ha nem így lenne, talán már kiesésüket is regisztrálni lehetne, hiszen vendégként csupán öt pontot szereztek.

Ehhez képest már a 9. percben megszerezték a vezetést a hazai fekete-fehérek. A csapat szekerét az egész szezonban szinte egyedül húzó Antonio Di Natale a tizenhatoson belül mellre vette a labdát, majd lövésével szinte szétforgácsolta a jobb oldali kapufát. A gól azonban nem maradt el, ugyanis a kipattanóra Alexis Sánchez reagált a leggyorsabban, és a chilei közelről megszerezte a vezetést Pasquale Marino csapatának. 1–0

A folytatásban ugyan a Juventus birtokolta többet a labdát, és támadásban is kezdeményezőbb volt, ám a sérült Diego nélkül erőtlennek bizonyult, és az Amauri, Alessandro Del Piero páros sem tűnt hatékonynak.

Hiába veszítette el sérülés miatt irányítóját, Gökhan Inlert a szünetben az Udinese, a folytatásban is a hazaiak szerezték a gólokat, miközben a Juve csak helyzetekig jutott.

A 65. percben Kwadwo Asamoah ugratta ki tökéletes ütemben Sánchezt, akinek ziccerét Alex Manninger még védte, ám ismét egy udinei, Simone Pepe érkezett a leghamarabb, és 16 méterről a kapu jobb oldalába bombázott. 2–0

A vendégek Felipe Melo mellélövésével, illetve Sebastian Giovinco közeli helyzetével válaszoltak, ám tíz perccel később Di Natale megadta a kegyelemdöfést, azaz a harmadik hazai támadó is gólt szerzett. A góllövőlista vezetője, Cristián Zapata és Sánchez mintaszerű összjátéka után 16 méterről lőtte ki a jobb alsót, és növelte fölényesre a különbséget. 3–0

A Juventus előreléphetett volna – ehelyett egyre inkább a kilátástalanság lesz az úr Torinó fekete-fehér felében.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

SERIE A
32. FORDULÓ
 Udinese–Juventus 3–0 (Sánchez 9., Pepe 65., Di Natale 75.)
 KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Internazionale–Bologna 3–0 (Motta 29., 85., Balotelli 52.)
Parma–Fiorentina 1–1 (Bozsinov 68., ill. De Silvestri 22.)
Genoa–Livorno 1–1 (Boakye 51., ill. Tavano 88.)
Cagliari–Milan 2–3 (Ragatzu 17., Matri 32., ill. Borriello 7., Huntelaar 19., Astori 38. – öngól)
Lazio–Napoli 1–1 (Floccari 4., ill. Hamsík 38.)
Bari–Roma 0–1 (Vucsinics 19.)
Chievo–Sampdoria 1–2 (Mantovani 76., ill. Cassano 1., Pazzini 55.)
Atalanta–Siena 2–0 (Valdés 16., Pinto 71.)
Catania–Palermo 2–0 (M. López 14., 32.)
A forduló többi mérkőzéséről itt olvashatja beszámolónkat.