Az Inter vezetett, aztán örülhetett az egy pontnak is

2011.03.11. 22:58
Az Inter nem tudta lerázni magáról a Bresciát, így két pontot elveszített
Bár a mérkőzés nagy részében Samuel Eto'o góljával vezetett és uralta az összecsapást az Internazionale a Brescia elleni idegenbeli bajnokin, a találkozót követően örülhetett az egy pontnak is, miután Andrea Caracciolo előbb egyenlített, majd a 90. percben büntetőt hibázott Júlio Césarral szemben. A Brescia magyarja, Vass Ádám kezdőként 83 percet játszott az összecsapáson.

A Bayern München elleni Bajnokok Ligája-találkozó előtt duplán jól jöhetett az Internek, hogy péntekre hozták a Brescia elleni találkozóját: egyrészt így értelemszerűen többet pihenhetnek a játékosok a bajorok elleni visszavágóra, másrészt győzelmükkel még nagyobb nyomást gyakorolhattak volna a városi rivális Milanra – mint utóbb kiderült, a feltételes mód volt helytálló.

Pedig a fekete-kékek szurkolói a formára nem panaszkodhattak a találkozó előtt, hiszen Rafa Benítez távozása után Leonardóval valósággal újjászületett a csapat, legutóbbi hét bajnokija közül csupán a Juventus vendégeként szenvedett vereséget (0–1) és az az összecsapás is kisiklásnak tűnt. Bresciában azonban örülhetett az egy pontnak is…

A milánóiak nagy iramban kezdték a találkozót, és hamar meg is szerezték a vezetést, a 18. percben a bajnokságban immár 19. találatát jegyző Samuel Eto’o vette be a Vass Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Brescia hálóját.

Bal oldali szögletet követően már Andrea Ranocchia fejese után is veszélyesen közeledett a kapu felé a labda, Eto'o pedig vércseként csapott le az ötösön belül, és közelről a hálóba pofozta a bőrgolyót. 0–1

Az Internek jót, a mérkőzésnek kevésbé a kameruni találata. A fekete-kékek egyértelműen irányították a találkozót, de az előny birtokában nem kapkodták el a támadásszövést, kicsit ráérősen, a védekezés megbonthatatlanságára maximálisan ügyelve játszottak.

A labdabirtoklás az összecsapás nagy részében nagy Inter-fölény (60–40 százalék) mutatott, ám a második félidőben sem tudta növelni előnyét a vendégcsapat. Bár a hazaiak védelmén a kockáztatás és a fáradtság következtében egyre több rés nyílt, Michele Arcari kapus Wesley Sneijder, Maicon, majd Goran Pandev lövését is bravúrral védve „meccsben tartotta” a csapatot.

A hajrában aztán óriási fordulat következett be, hiszen egy az első gólhoz hasonló helyzet (szöglet után fejes, majd egy újabb) után Andrea Caracciolo a kapuba talált. Sőt, a 90. percben akár a győzelmet is kiharcolhatták volna a fehér-kékek, miután Iván Córdoba piros lapot és tizenegyest érően szabálytalankodott Éder ellen, ám Caracciolo büntetőjét Júlio César kivédte.

Hogy Caracciolo bánata teljes legyen, a hosszabbításban kiállította a játékvezető, ám a Brescia nagy meglepetésre így is pontot szerzett az Inter ellen, amely így komoly lehetőséget szalasztott el további zárkózásra, hátránya négy pont a Milannal szemben.

1. Milan 28 18 7 3 50–20 +30 61
2. Internazionale 29 17 6 6 55–32 +23 57
3. Napoli 28 16 5 7 41–25 +16 53
4. Lazio 28 15 6 7 35–23 +12 51
5. Udinese 28 15 5 8 50–30 +20 50
6. Roma 28 13 7 8 43–39 +4 46
7. Juventus 28 11 8 9 41–35 +6 41
8. Palermo 28 12 4 12 44–45 –1 40