A Samp Komannal csípett meg egy pontot az Inter otthonában

2010.10.24. 22:45
Kioltották egymást: az Inter nem bírt a fehér mezes Samppal a San Siróban (Fotó: Reuters)
Nem tudott „lőtávolba", két pontra feljönni a listavezető Lazióra az Internazionale a Serie A 8. fordulójának vasárnap esti meccsén: Rafa Benítez csapata 1–1-et játszott a San Siróban a Koman Vladimirt végig bevető Sampdoriával.

A hét közben a Tottenham ellen kifejezetten jól muzsikált az Internazionale támadógépezete, amelyet vasárnap este a Koman Vladimirrel felálló Sampdoria próbált meg hatástalanítani. Az első félidőben sikerrel: a címvédő csak helyzetekig jutott, Lúcio kísérletét Curci védte, csakúgy, mint Coutinho lövését.

A Samp nem csak jól zárt, de jól is kontrázott: akadt helyzete Koman előkészítése után Gubertinek, majd Tissonénak, egy hatalmas ziccere Giampaolo Pazzininek (itt Júlio César védett). A 43. percben három a kettőben mehettek a genovaiak, de Koman pontatlanul adott középre Casanónak, illetve a visszarohanó Javier Zanetti menteni tudott – maradt a gól nélküli döntetlen.

Fordulás után az Interé volt az első nagy helyzet, Coutinho keresztbe lőtt labdájára Maicon érkezett, de a brazil szélsőhátvéd éles, erős lövését a gólvonalról menteni tudta Zauri. Ez kimaradt, négy perc múlva, a 63. percben viszont megszerezte a vezetést a Samp: Cassano támadta le a bizonytalankodó Chivut, elvette a labdát, beadott és Guberti betalált Júlio César hálójába (0–1).

Az Inter kis rövidzárlat után támadni kezdett, de eredménytelenül: Curci minden milánói próbálkozást megakasztott. A kapus bravúrjai a 77. percig tartottak, de ekkor Curci egy védést követően a vádliját fogva a földön maradt, a Serie A-újonc Da Costa állt be a helyére a hajrára.

A 80. percben aztán Da Costa fel is jegyezhette első kapott gólját: Esteban Cambiasso indította a bal szélen robogó Coutinhót, aki beadott, Samuel Eto'o elképesztő lendülettel érkezett a röviden és pazar mozdulattal a rövidbe tette a labdát (1–1).

Az Inter megérezte a vérszagot, és az egyenlítés után óriási rohamot indított a győztes gól megszerzéséért, kapujához szögezve a genovaiakat. A 84. percben Lúcio lőtt élesen, 20 méterről mellé, válaszul egy vendégkontra végén Koman lőtt fölé.

A 88. percben Maiconnak meccslabdája volt, de nem találta el fejesével a kaput Wesley Sneijder beívelése után. Akadt helyzete még a vendégeknek is, de Pazzini jócskán kapu mellé lőtt a 93. percben – a Samp szervezett játékkal elhozott egy pontot Milánóból. A Lazio biztos, hogy (még hétfői Milan-siker esetén is) legalább két ponttal vezetni fog a 8. forduló után – a római égszínkékeknek ez a legjobb startjuk az 1994–1995-ös idény óta.