A Napoli nyert a Rudolffal felálló Bari otthonában - megint második

2011.01.23. 17:08
Jebda és Cavani presztízsmeccsen aratott sikernek örülhetett (Fotó: Reuters – archív)
A Napoli labdarúgócsapata 2–0-ra győzött Bariban a Serie A 21. fordulójában, ezzel egy pontra megközelítette az este pályára lépő, listavezető AC Milant. A Bologna megverte a Laziót, a Juventus gól nélküli döntetlent játszott a Sampdoriával. Rudolf Gergely (Bari) 78 percet kapott csapatában, Koman Vladimir végig a kispadon ült a Juve ellen, Laczkó Zsoltot nem nevezte a Sampdoria szakmai stábja.

A Sampdoria magyarjai közül Koman Vladimir a kispadon ült a Juventus ellen, Laczkó Zsoltot még nem nevezték. Az első játékrészben mindkét csapat bizonyította, hogy rossz formában van – a legnagyobb lehetőség egy kontra után a Juve előtt adódott, Kraszics futtatta Pepét, akinek a beadása után a védők tisztázni tudtak Amauri elől. Mindenesetre az első félidőben a legjobb az volt, hogy vége lett...

AZ INTER ELBUKOTT UDINÉBEN

Az Inter először veszített pontokat Leonardo vezetésével: a címvédő gyenge teljesítményt nyújtva 3–1-re kikapott az Udinesétől idegenben, vasárnap kora délután.

Az 50. percben Pazzini hibázott el egy nagy lehetőséget, majd nem sokkal később Luigi Delneri Alessandro Del Piero becserélésével igyekezett frissíteni az elég gyenge torinói támadójátékon.

Pazzinit sérülés miatt le kellett cserélni, a helyére beállt Pozzinak összesen tíz perc jutott, mert a 70. percben lehívta edzője, hogy beküldje Tissonét – ezzel el is szállt az esély arra, hogy Koman pályára lépjen. A két csapat tovább gyűrte egymást, de ziccer csak egy akadt (azt Del Piero nagyon csúnyán fölé lőtte, igaz, a pálya talaja megtréfálta), gól meg egy sem – maradt a 0–0 egy nagyon könnyen felejthető mérkőzésen.

A Bari Rudolf Gergellyel a soraiban fogadta a Napolit, és a házigazda piros-fehéreknek egyértelműen a három pont kellett volna ahhoz, hogy ne „eresszenek gyökeret" sereghajtóként. Ehhez képest a nápolyiak érvényesítették erőfölényüket, Maggio és Lavezzi révén helyzeteket hibáztak el, mielőtt Lavezzi sarokkal megszerezte volna nekik a vezetést. Az első félidő végén Álvarez esett el Maggio mellett, de tizenegyes helyett sárga lap lett a jutalma...

A Bari helyzetét tovább nehezítette, hogy Alessandro Parisi két sárga lappal kiszállt a 67. percben, és az egyenlítés nem is jött össze, a második vendéggól viszont Cavani révén igen – ezzel a Napoli ismét második, a Bari pedig leszakadóban van.

Bolognában kifejezetten mozgalmas meccset vívtak a hazaiak a Lazióval: a hét közben derbit vesztő rómaiak Floccari találatával hamar vezetéshez jutottak, de Gaston Ramírez a 36. percben egalizált, majd percekkel később Marco Di Vaio egy pocsék lesreállítást kihasználva helyzetbe került, egy visszacsellel elküldte védőjét, majd a rövidbe lőtt – 2–1.

A második félidőben sokáig nem változott az eredmény, csak a létszám: Giménez (a kispadról) és Dias is a kiállítás sorsára jutott a 85. percben, majd Di Vaio „kivégezte" a Laziót (3–1). A lefújás után a fejét elvesztő Zárate kirobbantott egy kisebb balhét, amelyet alighanem a fegyelmi bizottság rendez majd el.

Firenzében a végig veszélyesen kontrázó Lecce David Di Michele góljával fél óra után előnybe került, majd a 41. percben Di Michele kihagyott egy büntetőt – ezt megbánták a déliek, mert Alberto Gilardino egy reflexszerű stukkolással pontot mentett a Fiorentinának.

Veronában nem volt gól, kiállítás igen: a Chievo–Genoát a házigazdák zárták tíz emberrel, miután a szlovén válogatott Bostjan Cesar húsz perc alatt két sárgát is kapott.