A Milan nem tudta megverni a Parmát

2012.09.29. 19:53
El Shaarawy megint betalált, de a Milan nem nyert (Fotó: Reuters)
A Milan 1–1-es döntetlent játszott a Parmával idegenben az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában.

A Milan a hétközi, Cagliari elleni 2–0-s siker után idei bajnoki statisztikája továbbkozmetikázására készült a Parma otthonában.

A hazaiak játékosa, Aleandro Rosi már a harmadik percben szerette volna becsapni a játékvezetőt egy kis színészkedéssel, de nem sikerült neki, sőt még sárga lapot is kapott.

EL SHAARAWY: HÁROMBÓL HÁROM

El Shaarawy sorozatban a harmadik bajnokiján volt eredményes, ezzel is feledtetve, hogy az előtte lévő 29 bajnoki meccsén mindössze kétszer talált be. A Cagliari ellen ráadásul duplázott, így már négy gólnál jár.

A 16. percben aztán a piros-feketék majdnem megszerezték a vezetést, amikor Ignazio Abate adta be a labdát, és Kevin-Prince Boateng fejesét nagy bravúrral kellett védenie Antonio Mirante kapusnak.

A 22. percben Alessandro Lucarelli esett el Cristian Zapata mellett a tizenhatoson belül egy szögletnél, de a játékvezető nem ítélt büntetőt a Parma javára.

A szünet előtti pillanatokban mindkét oldalon láthattak még egy-egy ígéretes helyzetet a nézők, de végül gól nélküli állással mentek pihenőre a csapatok.

A második félidő elején, az 50. percben aztán a Milan egy gyors támadás végén megszerezte a vezetést! Stephan El Shaarawy villámgyorsan betört a tizenhatoson belülre a bal oldalról, és estében Mirante kapujába lőtte a labdát. 0–1

Két perccel később Krkic nagyszerűen tekerte a labdát a tizenhatoson teljesen őrizetlenül hagyott Boateng fejére, aki azonban mellé csúsztatott.

Az 56. percben Mario Yepes még mentett a gólvonalon, de tíz perccel később már ő sem menthette meg a Milant a kapott góltól: a tizenhatos jobb sarkánál Gianluca Musacci gurította le szabadrúgásból a labdát Daniele Galloppának, aki ballal a kapu bal alsó sarkába bombázott. 1–1

A folytatásban már csak néhány kisebb helyzetig jutottak el a csapatok, így 1–1-es döntetlennel ért véget a Serie A 6. fordulójának első meccse.

PARMA–AC MILAN 1–1
OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ
Parma–Milan 1–1 (Galloppa 66., ill. El Shaarawy 50.)
KÉSŐBB
20.45: Juventus–Roma (tv: Sport Klub) – élőben az NSO-n!
20. Palermo 5 1 4 1–9 –8 1

* A Sienától 6, az Atalantától 2, a Torinótól és a Sampdoriától 1-1 pont levonva.