A Milan lejátszotta a pályáról az Intert

2011.04.02. 20:44
A duplázó Milan-vezér (Pato) az első gólját ünnepli (Fotó: Reuters)
A Milan 3–0-ra legyőzte az Intert az olasz labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának rangadóján. A piros-feketék végig szellemes, jó futballt mutattak be, s megérdemelten gyűjtötték be a három pontot a bajnokcsapat ellen. A mérkőzés legjobbja a két gólt szerző Alexandre Pato volt.

Hatalmas rangadót vártunk tőle, végül az egyik csapat sima győzelmével zárult. A Milan a papíron legjobb támadója, Zlatan Ibrahimovic nélkül 3–0-re legyőzte az Intert, amivel a piros-feketék hatalmas lépést tettek a bajnoki cím megszerzése felé. A Milan immár öt ponttal vezet a városi rivális előtt a Serie A-ban.

ÉRDEKESSÉGEK
  • Ebben az évszázadban a két csapat bajnoki meccsein még sohasem született ilyen gyorsan gól. Pato a 42. másodpercben talált be.
  • A Milan a szezonban 14 meccséből 13-at megnyert, amelyen előnnyel vonulhatott szünetre. A Sampdoria mentett egyedül pontot (1) Allegriék ellen.
  • A Milan legutóbb a 2003–2004-es szezonban verte meg oda-vissza az Intert. Akkor a piros-feketék végül bajnokok lettek.
  • Ez volt a 154. Derby della Madonnina a Serie A-ban (1929 óta hívják így az olasz élvonalat). A Milan a 49. győzelmét szerezte meg, az Inter 56 sikernél jár. Az olasz bajnokság összmérlegét tekintve összesen 176-szor találkozott egymással a két csapat. 64 Inter-siker mellett 60-szor a Milan ünnepelhetett.
Az alaphangot már az első percben megadta Derby della Madonninához a „hazai" együttes. Alexandre Pato lőtte a kapuba a Robinhóról elé kerülő labdát. 1–0

Ez a momentum teljesen rányomta a bélyegét a folytatásra. A gól után is a Milan játszott fölényben, elöl Robinho és Pato fickándozott az Inter-védők között, kicsit az volt az ember érzése, hogy nem is hiányzik a támadóalakzatból Ibrahimovic, aki esetleg néha lelassítaná a támadásokat.

Az első félidő második felében azonban még nem játszott alárendelt szerepet a bajnokcsapat. Az Internek is volt pár helyzete, bár jóval kevesebb, mint a Milannak. Sammuel Eto'o került a legközelebb a gólszerzéshez, de közelről az üres kapu mellé lőtt.

A címvédő ebben a bajnokságban már öt olyan meccset nyert meg, amelyen az ellenfél szerezte meg a vezetést. Ebben a tekintetben az Inter a legjobbnak számított (és még számít) a mostani bajnokságban. Az Inter szurkolói e statisztikában reménykedhettek a szünetben...

A hitük azonban alábbhagyott az 53. percben, amikor az Inter már emberhátrányba is került. Christian Chivu utolsó emberként elsodorta a kilépő Patót, amiért a játékvezető felmutatta a piros lapot. Gyakorlatilag ekkor eldőlt a mérkőzést.

A meccs legjobbja, Pato aztán egy kissé szerencsés és megkérdőjelezhető találattal megduplázta a Milan előnyét, miután Ignazio Abate rossz lövését bólintotta lesgyanús helyzetben a kapuba. 2–0

A folytatásban Robinho és Pato szinte teljesen őrületbe kergette Leonardo csapatának védelmét, amihez hozzájárult, hogy a Milan-középpályások rendre remek labdákkal dobták harcba a támadókat. A brazilok azonban néha talán túl könnyelmű megoldást választottak. De ezúttal ez is belefért.

A pontot az i-re a csereként beálló Antonio Cassano tette föl, miután értékesítette a saját maga által kiharcolt tizenegyest. Hogy utána amolyan „cassanós" módon kiállíttassa magát... 3–0

A győzelemmel Massimiliano Allegri csapata hatalmas lépést tett a scudetto megnyerése felé, hét forduló alatt azonban még sok minden megtörténhet.

AC MILAN–INTERNAZIONALE 3–0

Már bevonultak a csapatok, hamarosan kezdetét veszi a milánói rangadó.
1. perc: A Milan álomszerűen kezdett, már az első percben megszerezte a vezetést Pato góljával. 1–0
A legutóbbi Derby della Madonninát eldöntő, korábban az Intert erősítő, de már a Milan sikeréért küzdő Zlatan Ibrahimovic eltiltása miatt ezúttal nem lehet ott a pályán.
5. perc: Pandev vállalkozott lövésre 20 méterről, kísérlete nagyon gyengére sikeredett. Az ellentámadás után Seedorf sem járt sikerrel.
7. perc: Ismét remek Milan-akció: Seedorf tette ki szélre a labdát Patónak, a fiatal brazil középre adásáról honfitársa, Robinho maradt le.
13. perc: Újabb esély a Milan előtt. A „hazai" csapat 19 méterről, a kapuval szemből végezhet el szabadrúgást!
13. perc: Ebben több volt. Pato lövése után a sorfalról vágódott az alapvonalon túlra a labda.
18. perc: Pazzini áthúzta a labdát Zambrottán, majd 10 méterről lövéssel próbálkozott. A középre tartó labdát Abbiati védte.
24. perc: Pato megforgatta a 16-os előterében Chivut, lövése azonban a román védő lábáról a kapu fölé pattant.
25. perc: Zambrotta életerős lövése egy méterrel elzúgott a rövid sarok fölött.
26. perc: Robinho elesett a 16-oson belül Ranocchia mellett. A játékvezető sárga lappal jutalmazta a brazil műesését.
30. perc: Az utóbbi időszakban a durvaság játszotta a főszerepet: Gattuso Eto'ónak, Motta Nestának pakolt oda.
35. perc: Pato remek indítást kapott, de a labdaátvétellel kisodródott, keresztlabdája pedig már nem jelentett veszélyt.
36. perc: Van Bommel 20 méterről lőtt, a labda Chivun felpattant, és a kapufán csattant.
37. perc: Sneijder végezhetett el szögletet a jobb oldalról, Motta a védőket megelőzve fejelt, de Abbiati hatalmas bravúrral védett.
41. perc: Maicon kapott sárga lapot!
42. perc: Óriási lehetőséget puskázott el az Inter, egészen pontosan Eto'o. A kameruni játékos Cambiasso csúsztatása után az ötös sarkáról rúgta kapásból mellé a labdát.
A két milánói sztárcsapat legutóbbi öt találkozóján az a gárda nyert, amelyik megkezdte a gólgyártást. A két csapat őszi mérkőzésén Ibrahimovic góljával a Milan szerzett vezetést az 5. percben, és az a gól el is döntötte a találkozót. Most is a Milan vezet...
45. perc: Vége az első félidőnek.
46. perc: Elkezdődött a második félidő.
46. perc: A szünetben egyik csapat sem cserélt.
50. perc: Egy jobb oldali Inter-szögletet követően Pazzini fejelhetett, de a labda egy Milan-védőről a kapu mellé pattogott. A játékvezető kirúgást ítélt.
51. perc: Flamini érkezett Gattuso helyére.
53. perc: Kemény belépő után Van Bommel kapta meg a megérdemelt sárga lapot.
53. perc: Chivut kiállította a játékvezető! Pato remek kiugratást kapott, elvitte volna a labdát Júlio César mellett, a román védő azonban összekoccintotta a brazil támadó lábát. Egyértelmű gólhelyzet volt, Chivu így piros lapot kapott.
55. perc: Thiago Silva vállalta el a szabadrúgást 17 méterről, az életerős lövés középre tartott, Júlio César hárított.
55. perc: A kiállítást követően Cordóba érkezett Pandev helyére.
62. perc: Seedorf „küllőzte ki” jobbra a labdát Abaténak, aki a teljesen eltolódó védelem mellett ezt könnyedén lekezelhette. A védő gyatra lövést eresztett meg, de a labda pont így lett jó Patónak, aki lesgyanús szituációban közelről az üres kapuba fejelt. 2–0
63. perc: Megpróbálta a lehetetlent az Inter: Diego Milito állt be Pazzini helyére.
65. perc: Zambrotta is besárgult.
66. perc: Remek ellentámadás végén három Milan-támadó vezethette két Inter-védőre a labdát. A helyzet végén Robinho került helyzetbe, de csak Júlio Césarba tudta lőni a labdát.
71. perc: Sztankovics állt be Cambiasso helyére.
72. perc: Pato remek labdát adott Robinhónak, aki egy kicsit nagyképű, ámbár zseniális mozdulattal elhúzta a labdát, de nem sikerült a kapuba emelnie. A visszaérő védők tisztáztak.
77. perc: Robinho ezúttal Seedorftól kapott kiugratást, Ranocchia szorításában azonban ezúttal is Césarba lőtte a labdát.
80. perc: Robinho már nem lő gólt a meccsen: Cassano érkezett a helyére.
84. perc: Emanuelson érkezett Pato helyére. A brazil teljesítményét vastapssal jutalmazta a publikum.
88. perc: Cassano átvette a labdát a 16-oson belül, de lerántotta Zanetti. Az argentin sárgát, a Milan 11-est kapott.
90. perc: A sértett állt a labda mögé, és az elvetődő César mellett a kapu közepébe bombázott. 3–0
91. perc: Cassano sárgát kapott, mert a gólja után levetette a mezét.
92. perc: Bravó! Cassano kiállíttatta magát. Az olasz támadó teljesen értelmetlen módon odarúgott Cordóbának, megkapva második sárga lapját, egyúttal az ezzel járó pirosat.
93. perc: Vége a mérkőzésnek.
1. Milan 31 19 8 4 54–22 +32 65
2. Internazionale 31 18 6 7 56–35 +21 60
3. Napoli 30 18 5 7 46–27 +19 59
4. Udinese 30 17 5 8 56–30 +26 56
5. Lazio 30 16 6 8 36–25 +11 54
6. Roma 30 14 8 8 47–41 +6 50
7. Juventus 30 12 9 9 45–38 +7 45
8. Palermo 30 13 4 13 45–46 –1 43