A Lazio szenvedve jutott három ponthoz, a Napoli elbukott kettőt

Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában a Lazio csak a hajrában szerzett góllal tudta legyűrni otthon a Cagliarit, míg egyik közvetlen vetélytársa, a Napoli kétgólos előnyről, végül a hajrában kapott góllal bukott el kettőt a Catania ellen.

Ezequiel Lavezzi sem igazán érti: hogyan adta döntetlenre a Napoli a Catani elleni mérkőzést kétgólos előnyről
(Fotó: Action Images)

A Catania bátor játékkal lépett fel Nápolyban, bár a házigazdák mezőnyfölényben játszhattak, támadásaikat sablonosan és lassan szőtték, így a fegyelmezetten visszazáró vendégek egymás után hatástalanították azokat. Sőt néhány kontrára is futotta az erejükből, akadt, amely ezek közül véleményes nápolyi kezezéssel végződött, de az eset vétlensége miatt a játékvezető nem ítélt büntetőt. A több védeni valója Juan Carizzónak akadt, de a vendégek hálóőre nagyszerűen együtt élt a játékkal, rutinból megoldotta a nem túl nehéz feladatokat. A Napoli kapu elé lőtt, ívelt labdákból tudott nagyobb veszélyt jelenteni, de nagy gólveszéllyel azért ezek a fejesek sem bírtak.

Ön szerint melyik csapat nyeri a Serie A-t?
Összes szavazat:35636
Szavazás kezdete: 2011. 07. 01
A szavazást lezárták.
Juventus - 53%
Milan - 46%

A szünet utáni percekben egyértelműen a vendégek domináltak, akik mintha ráéreztek volna, hogy az enervált és ötlettelen Napoli ellen lehet keresnivalójuk. Mivel azonban a befejezéseket elkapkodták – ziccert is rontottak –, gólig ők sem jutottak. Ezért a 61. percben bűnhődtek meg: már felszabadulni látszott a vendégkapu, amikor a második hullámban érkező svájci légiós, Blerim Dzemaili 25 méterről bezúdította a labdát a jobb felsőbe. A 65. percben Salvatore Aronica hozta helyre a kapus, Morgan De Sanctis hibáját, mert utóbbi rossz kijövetele után a labda a hazaiak kapujába tartott, az egyenlítés azonban elmaradt.

Nem úgy a Napoli újabb találata. Edinson Cavani kapott a leshatáron egy kiugratást a 67. percben, de első próbálkozása a jobb kapufán végezte. A felszabadítani érkező két védő azonban nem tudott labdába rúgni – Nicolás Spolli például akkora lyukat rúgott, hogy majdnem elszállt a lába, és végül az oldalhálóba zuhant –, a visszapattanót pedig az uruguayi támadó tényleg bevágta a jobb alsóba. A 73. percben újabb Napoli-kapufa következett, de gól már nem.

Viszont szépített a Catania: a bal oldali szögletet Spolli csúsztatta a kapu bal felső sarkába hét méterről, jóvátéve hibáját. A 85. percben aztán a nagy hajrát nyitó vendégek egalizáltak: a jobb oldalról érkezett egy szöglet a hazai kapu elé, az alig egy perce pályán lévő Davide Lanzafame brusztolt egyet a védőjével, majd a lecsorgónál gyorsan eszmélve négy méterről a kapuba bombázott. A sportszerű nápolyiak kezezést jeleztek, és szívesen vettek volna egy büntetőt... Ezt az esélyt azonban nem kapták meg, így két ponttól búcsút vehettek.

NAPOLI–CATANIA 2–2

Napoli 2-2 Catania by goalsarena2012-3

A Lazio Mobido Diakité 88. percben szerzett találatával gyűrte le a Cagliarit otthon. A Siena egy pontot szerzett a Chievo vendégeként: utóbbiak gyorsan vezetést szereztek, de a szünet után előbbiek még gyorsabban egalizáltak.

A Genoa az első félidő közepén vezetést szerzett, a Fiorentina azonban még a szünet előtt egyenlített, majd a 70. percben már előnyhöz jutott, így Rodrigo Palacio a 89. percben a házigazdáknak mentett meg egy pontot.

Szinte hasonló volt a forgatókönyv a Cesena–Parma találkozón, azzal az árnyalatnyi különbséggel, hogy először a vendégeknél volt az előny, akiknek a hazai fordítás után hajtaniuk kellett az egyenlítésért. A Novarra–Lecce összecsapáson egyik fél sem talált a rivális kapujába, de még a sajátjába sem.

SERIE A
29. FORDULÓ
Napoli–Catania 2–2 (Dzemaili 61., Cavani 67., ill. Spolli 74., Lanzafame 85.)
Cesena–Parma 2–2 (Santana 47., Del Nero 53., ill. Floccari 40., Paletta 61.)
Chievo–Siena 1–1 (Acerbi 10., ill. Destro 51.)
Genoa–Fiorentina 2–2 (Belluschi 20., Palacio 89., ill. Montolivo 31., Natali 70.)

20. Cesena 29 4 6 19 18–47 –29  18
Vajon megnyeri a Benedek vezette magyar csapat a vízilabda EB-t? Hallgass a megérzéseidre és fogadj!

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2014.07.21 14:53:17

Olasz labdarúgás nemzetisport.hu

Az olasz válogatottól távozó szakember büszke rá, hogy kikosarazta a Juventust.

2014.07.16 12:58:05

Az olasz bajnok szurkolói Conte távozásánál csak az új edző személyét emésztik meg nehezebben.

2014.05.21 23:44:26

Olasz labdarúgás CS. Z.

Harapós „farkasok”, balhés kupadöntő, pontatlan Balotelli, sovány Benítez – olasz idény után.