A Juventus remek gólokat hozó meccsen ikszelt a Cagliarival

2012.01.15. 17:20
Vucsinics itt még ünnepelhetett, a meccs után már nem (Fotó: Reuters)
Megbotlott a Juventus az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában: a torinóiak egy remek gólokat hozó mérkőzésen 1–1-es döntetlent játszottak a Cagliarival. Kikapott az Udinese és a Fiorentina, valamint megszületett a 60 000. Serie A-találat.

A vasárnap esti program (milánói derbi) azért rávetette az árnyékát a délutáni meccsekre, de így is maradt nagycsapat: a listavezető helyre hajtó Juventus a Cagliari ellen próbálta meg begyűjteni a tervezett három pontot. A szárdok hét egész percig tudták megőrizni hálójuk érintetlenségét, ekkor Mirko Vucsinics köszönt be nekik egy szenzációs, végig egyérintőkkel gördülő akció után.

A korai gól egy időre elvette a vendégek kedvét, akik a 20. percben keveredtek először igazi helyzetbe – ekkor viszont Davide Astori elheveskedte az esélyt, és nem hagyta a labdát sokkal jobb helyzetben álló társának...

A 24. percben aztán kis híján kettő lett, egy remek torinói akció után Michele Caniniak mentett hatalmasat a Juve-támadók elől, akik gondolatban már lehet, hogy a gólörömöt koreografálták. Fél perccel később egy bal oldali beadás után Agazzinak kellett hárítania, de a felélénkülő Cagliari előtt is adódott lehetőség: egy beívelt szabadrúgást követően a visszafejelt labda Leonardo Bonucci kezéről perdült Buffonhoz – a játékvezetői síp néma maradt. Mint ahogy a 36. percben is, egy nagyon hasonló esetben. A kezezéses (?) mesterhármas a szünetig teljes lett, mint ahogy a játékvezető közönye is, így aztán a Cagliari-játékosok elég morcosan vonultak az öltözőbe.

A LAZIO GYŐZELEMMEL NYITOTTA A JÁTÉKNAPOT

A Lazio 2–0-ra győzött az Atalanta ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. fordulójának vasárnapi korai mérkőzésén. Hernanes büntetőből szerzett vezetést a 20. percben, majd a meccs hosszabbításában Miroslav Klose fordult le kiválóan a védőjéről, és a kapu jobb oldalába lőtt – a mérkőzés góljait itt tekinthetik meg!

A szárdok kollektív dühét Andrea Cossú sűrítette bele a 48. percben egy gólba, a Cagliari játékosa egy kontra után az elé pattanó labdát borzalmas erővel vágta a hálóba 18 méterről – pazar találat, 1–1 és füttyszó a lelátón. Ibarbo egy perc múlva hozzásegíthette volna a vendégeket a másodikhoz, de pocsékul passzolt vissza, így a Juventus hívei megkönnyebbülhettek. Nem sokkal később meg tüntethettek, mert Matri tizenhatoson belüli eséséért büntető helyett sárga lap járt a csatárnak (jogosan).

Antonio Conte váltott, a félidő második felére beküldte Alessandro Del Pierót is, miután a Juve támadójátéka eléggé gyengécske és ötlettelen volt. Majdnem hozta is a három pontot, miután a 80. percben rábólintott Pirlo beívelésére, de Agazzi a helyén volt és óriási reflexszel védett. A hajrára beállt Marco Borriello is, ám a meccs megnyerésére Milos Kraszicsnak volt esélye, aki nagy helyzetben hibázott a 93. percben, amivel (és egy Vidal-fejessel) pedig a Juve el is lőtte az összes puskaport.

Nem volt a fekete-fehérek nagy napja ez a vasárnap, mivel a harmadik helyen álló – viszont idegenben igencsak sebezhető – Udinese elbukott Genovában. A látogatók Damiano Ferronetti találatával a félidőben még vezettek, de az öltözőben maradtak, ezt pedig az 51. percig Andreas Granqvist és Bosko Jankovics is megbüntette. A kegyelemdöfést az Udinesének végül Rodrigo Palacio adta meg, Antonio Di Natale már későn szépített. Kikapott a „zebrák" közül a Siena is, amely idegenben tovább hizlalta így is hosszú nyeretlenségi sorozatát: a Parma elleni vereség után a széria már majdnem egyéves... A Siena gólját szerző Paolo Grossi a 60 000. találatot érte el a Serie A történetében.

A Chievónak Paolo Sammarco hozta a három pontot a Bentegodiban a Palermo ellen, így a veronaiak meg is előzték a szicíliai csapatot. A Cesena kiesési helyosztón intézte el a Novarát, míg Adrian Mutu a meccsen megünnepelhette a Serie A-ban szerzett századik gólját is. A Fiorentina közben meglepetésre alulmaradt hazai pályán a Leccével szemben, így vége lett a december 10. óta tartó rövidke (hárommeccses) bajnoki veretlenségi sorozatának.

JUVENTUS–CAGLIARI 1–1

1. Juventus 18 10 8 29–12 +17 38
2. Milan 17 11 4 2 37–16 +21 37
3. Udinese 18 10 5 3 26–13 +13 35
4. Lazio 18 9 6 3 26–17 +9 33
5. Internazionale 17 9 2 6 27–19 +8 29
6. Napoli 17 7 6 4 32–19 +13 27
7. Roma 17 8 3 6 23–19 +4 27