A Juve folytatja a Bologna elleni sorozatát

2010.02.21. 17:00
Diego (balra) szerezte a Juventus vezető gólját (fotó: Action Images)
Egygólos győzelmet aratott a Juventus a Bologna vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában. Az AS Roma legyőzte a Cataniát, így öt pontra csökkentette hátrányát az Interrel szemben, míg a Fiorentina öt meccs után nyert újra.

Nem várt könnyű feladat az elmúlt egy héten két győzelmet (egyet a bajnokságban, egyet az Európa-ligában) arató Juventusra: a torinóiak ugyanis a Bolognához látogattak, amely öt mérkőzés óta veretlen a Serie A-ban. Mindkét együttest sérülések sújtották, a hazaiaknál Marco Di Vaio, a vendégeknél pedig Vincenzo Iaquinta és Christian Poulsen hiányzott.

Diego sem volt teljesen egészséges, de ő legalább tudta vállalni a játékot. Ennek örülhettek is a torinói szurkolók, hiszen a 4. percben ő szerezte meg a vezetést: lövése kijött a kapusról, aki a labdára rárontó Amauri elől is menteni tudott. Igaz, ezzel sem szabadult fel a kapu, ugyanis ismét Diego érkezett, és a bal sarokba gurított.

Az első félidő kevés helyzetet hozott, de a játékrész hajrájában kis híján egyenlített a Juventus ellen 1998 óta nyeretlen Bologna: Felipe Melo kezezése után Adaílton végzett el 17 méterről, a jobbösszekötő helyéről szabadrúgást, a labda a lécet találta telibe.

A Bologna szünet után is próbálkozott, és már a 49. percben sikerült egyenlítenie: Raggi beadását többen elvétették, Buscé először közvetlen közelről a kapufára passzolt, ám a kipattanó labdát végül a gólvonalon túlra sodorta.

A hazai együttesnek lehetősége volt a vezető gól megszerzésére is, ám Gimenez Buffon kicselezése után hiába gurított kapura, Grygera visszaért, és a gólvonalról mentett. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott lehetőség megbosszulta magát, a másik oldalon Del Piero remekül ugratta ki a csereként néhány perccel korábban beálló Candrevát, aki a jobbösszekötő helyéről a jobb sarokba lőtt. Ez a gól eldöntötte a mérkőzést, ráadásul a végén Raggi elvesztette a fejét, és Felipe Melo felrúgásáért azonnal piros lapot kapott.

A Bolognához hasonlóan a Fiorentinának is ötmérkőzéses sorozata volt, igaz, ennek kevésbé örül, ugyanis ennyi mérkőzés óta nem nyert. A toszkán tartományi rivális elleni meccsen sem ment neki a játék, a kieső helyen álló Livorno a 36. percben vezetést is szerzett: Rivas szabadrúgásból tekert a kapuba.

A firenzeiek szünet után Vargas lövésével egyenlítettek, ráadásul a 67. percben Rivast reklamálás miatt kiállította a játékvezető. Az emberelőnyt a 78. percben újabb gólra váltotta a hazai csapat, Vargas labdáját Gilardino fejelte a kapuba, ezzel csapata hosszú idő után nyert újra.

Az Inter szombat esti döntetlenje lehetőséget adott az AS Romának, hogy öt pontra felzárkózzon a listavezetőhöz. A fővárosiak jól is kezdtek a Catania ellen, szöglet után a 18. percben Mirko Vucsinics volt eredményes, több gól azonban nem esett a mérkőzésen.

SERIE A
25. FORDULÓ
Roma–Catania 1–0 (Vucsinics 18.)
Atalanta–Chievo 0–1 (Pellisier 44.)
Bologna–Juventus 1–2 (Buscé 49., ill. Diego 4., Candreva 66.)
Cagliari–Parma 2–0 (Lazzari 6., Matri 39.)
Fiorentina–Livorno 2–1 (Vargas 62., Gilardino 78., ill. Rivas 36.)
Palermo–Lazio 3–1 (Hernandez 1., Miccoli 28. – 11-esből, Nocerino 75., ill. Kolarov 79.)
Siena–Napoli 0–0