A Juve a Cataniát is kipipálta, iksz a Lazio-Milanon

2014.03.23. 22:52
Tévez hozta a Juve újabb sikerét (Fotó: Reuters)
Az olasz labdarúgó Serie A 29. fordulójában két vasárnap esti mérkőzést játszottak: a listavezető Juventus a Catania ellen győzött idegenben, míg a Lazio és az AC Milan 1–1-es döntetlenre végzett.

CATANIA–JUVENTUS

Az első az utolsó ellen, parázs találkozóra számíthattunk a Catania–Juventus összecsapáson, és a csapatok nem is hagytak minket cserben, az első pillanattól pörgős játékkal szórakoztatták a Angelo Massimino Stadionba kilátogatókat.

A találkozón már a 2. percben meg is született az első gól, igaz Vidal találatát végül érvénytelenítette a játékvezető, mivel a chileinek a labdát lefejelő Chiellini szabálytalankodott a bólintás előtt. A szabályos gól továbbra is elmaradt, de azért így sem unatkozhattunk, a 28. percben ugyanis a lelátóra küldte a hevesen reklamáló Rolando Marant és Antonio Contét is a játékvezető. Az edzők hiányától megijedhettek a játékosok, ugyanis a páros kiállítás után Osvaldo elképesztő, sarokkal kapura emelt labdáját leszámítva szinte egyetlen helyzetet sem láthattunk a félidő hátralévő részében.

A szünet után sem sokat javult a meccs, Osvaldo trükközött és ollózott, kisebb-nagyobb helyzetek akadtak mindkét oldalon, de a hőn áhított gólt egyik csapat sem tudta begyötörni.

Fél órával a vége előtt aztán megtört a gólcsend. Pirlo indította Osvaldót, a védők még fel tudtak szabadítani fejjel, a bólintás azonban rossz helyre ment, így Carlos Tévez lecsapott a labdára, és egy állítás után 14 méterről ellőtt a kimozduló Andújar mellett.

Az utolsó 23 percre emberhátrányba került a Catania, miután a Chiellinit lekönyöklő Bergessiót is kiszórta a játékvezető, ezzel pedig szinte vége is volt a találkozónak, a torinóiak visszavettek, a szicíliaiak pedig feladták. A Juventus így hatodik bajnokiját nyerte meg zsinórban, és már 21 mérkőzés óta nem talált legyőzőre a Serie A-ban.

Catania–Juventus 0–1

LAZIO–MILAN

Kiküzdöttek egy-egy pontot (Fotó: Reuters)

A két, közel sem nyugodt napokat élő csapat mérkőzésének első félidejében a Lazio kezdeményezett többet, de nem tudott betalálni a 41. percig – amikor pedig végre a hálóba került a labda Novaretti becsorgó fejese után, az asszisztens behúzta a lest. A Milan a 44. percben erre vezető góllal felelt, igaz, hatalmas mázlival: Kaká balról keresztbe lőtt labdája Abdoulay Konkóról pattant be Berisha hálójába.

Az edzője, Clarence Seedorf állásával is játszó Milan a szünetben 1–0-ra vezetett az ismét „ultrátlan” (a szurkolótábor még mindig Claudio Lotito elnök ellen tüntet – aki meg bement, az a stadionban a presidente ellen demonstrált) Lazio otthonában. És akár kettő is lehetett volna, ha Honda Keiszuke a félidő végén értékesíti hatalmas lehetőségét...

A második félidőt egy Candreva és Keita nevéhez fűződő tűzijátékkal nyitotta a Lazio, majd Amelia védett egy Candreva-kísérletet, Lucas Biglia ismétlését pedig Nigel de Jong blokkolta. A Milan a 61. percig tartotta az egygólos előnyt, majd meghajolt: Álvaro González egy Candreva-beadás és Biglia-stukkolás után talált be fejjel.

A hajrában Giampaolo Pazzininek adódott előbb lehetősége, hogy a Milan javára fordítsa a mérkőzést, majd Mario Balotelli a 83. percben a kapufát is szétlőtte. A Lazio részéről Ogenyi Onazi találhatott volna be, a 94. percben pedig szabadrúgáshoz jutottak a rómaiak, de nem tudtak vele mit kezdeni, maradt az 1–1.

Lazio–AC Milan 1–1