A Fiorentina nagyon simán kapott ki

2010.01.24. 17:08
<p>Fabrizio Miccoli (jobbra) gólt nem szerzett, </p><p>de remekül játszott a Fiorentina ellen </p><p>(fotó: Action Images - archív)</p>
Magabiztos győzelmet aratott a Fiorentina ellen a Palermo az olasz labdar&uacute;g&oacute;-bajnoks&aacute;g 21. fordul&oacute;j&aacute;ban. A Bariban Koman Vladimir kezdők&eacute;nt 75 percet kapott, &aacute;m csapata hi&aacute;ba vezetett, kikapott Bologn&aacute;ban.

Bár a forduló legnagyobb rangadóját, az Internazionale–Milan összecsapást csak este rendezik, a délutáni összecsapások sem voltak érdektelenek.

A DVSC korábbi BL-csoportellenfele, a Fiorentina a Palermo otthonába látogatott, és azt borítékolni lehetett, hogy a toszkánoknak nem lesz könnyű dolguk. Ez be is igazolódott, ugyanis az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt.

A Palermo fölénye nem csak helyzetekben, hanem gólokban is megmutatkozott, mindkét találatot Abel Hernandez jegyezte. A 19 éves uruguayi támadó nem állandó tagja a csapatnak, most azonban bizalmat kapott, és élt is vele. Előbb egy felső lécről levágódó Miccoli-lövés után fejelt a kapuba, majd egy kiugratás után helyezett a hálóba.

A Fiorentina sorsa az 58. percben pecsételődött meg végleg, akkor egy szabadrúgás után lefejelt labdát Igor Budan szép mozdulattal, fordulásból lőtte a bal sarokba. A szicíliaiak ezzel a sikerrel megelőzték a Juventust, és feljöttek az ötödik helyre.

Az idei szezonban remeklő Napoli Livornóban lépett pályára, és az első félidő végén meg is szerezte a vezetést: Maggio gyönyörűen emelt a bal felső sarokba. A dél-olaszországi csapat a második félidő ráadásában még egy szabadrúgásból bebiztosította sikerét – igaz, a Livorno kapujában akkor már mezőnyjátékos állt. A meccs után lemondott Serse Cosmi, a hazai csapat edzője, ezt az elnök elfogadta.

Koman Vladimir ezúttal is kezdő volt a Bariban, és az újonccsapat hiába vezetett, végül pont nélkül távozott Bolognából. A magyar futballistát a 75. percben cserélték le.

SERIE A
21. FORDULÓ
Bologna–Bari 2–1 (Gimenez 54., 72., ill. Barreto 38.)
Genoa–Atalanta 2–0 (Palacio 17., Crespo 41.)
Lazio–Chievo 1–1 (Stendardo 18., ill. Pellisier 77.)
Livorno–Napoli 0–2 (Maggio 45., Cigarini 90.)
Palermo–Fiorentina 3–0 (Hernandez 27., 36., Budan 58.)
Siena–Cagliari 1–1 (Calaio 78., ill. Matri 81.)
Udinese–Sampdoria 2–3 (Di Natale 6., Isla 44., ill. Pazzini 26.–11-esből, Pozzi 57., Semioli 66.)