8 év után nyert újra a Roma a Juve otthonában

2010.01.23. 23:01
Nagy csatában győzött a Roma (Fotó: Action Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombati rangadóján, az AS Roma 2–1-re győzött a Juventus otthonában. Alessandro Del Piero góljával még a „zebrák” vezettek, ám Francesco Totti tizenegyesével egyenlítettek a „farkasok”, majd a 93. percben John Arne Riise fejesével a győzelmet is megszerezték. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Gianluigi Buffon a 83. percben utolsó emberként felvágta Riisét, amiért egyből piros lapot kapott.

A találkozó kezdete előtt Alessandro Del Piero annak a reményének adott hangot, hogy régi ellenfelével, Francesco Tottival találkozhat a pályán, lehetőleg kezdőként. Ciro Ferrara Del Pierót kezdőként is vetette be, ám a vendégek vezetőedzője, Claudio Ranieri a kispadra ültette a Roma ikonját.

Del Pierónak azonban nem kellett sokat várnia a nagy találkozásra, miután a mérkőzés elején súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Luca Toni, így már a 8. percben pályára küldte Tottit Ranieri.

A mérkőzés enyhe hazai fölényben kezdődött, ugyanakkor helyzetet sokáig nem láthattunk, már az is élményszámba ment, ha egy játékos távoli lövésre szánta el magát.

A hazaiak részéről előbb Hasan Salihamidzic lőtt távolról kapu fölé, majd Mirko Vucsinics és Totti révén a vendégek veszélyeztettek, mindhiába.

A torinóiak ezt követően a beívelésekre fektették a hangsúlyt, ám ha nem a védők tisztáztak, mint az esetek túlnyomó többségében, akkor valamelyik hazai támadó fejelt mellé, Amauri és Del Piero járt ebben élen.

A második játékrész elejétől már támadóbb szellemben játszott a Roma, ám hiába harcoltak ki a „farkasok” egymás után sarokrúgásokat, gólt nem a fővárosi gárda, hanem a Juventus szerzett: egy felperdülő labdát a leshatárról kilépő Del Piero lőtt kapásból bal oldalról a bal alsó sarokba. 1–0.

A 67. percben egy nagyszerű támadás végén Rodrigo Taddei harcolt ki büntetőt, amelyet Del Piero harcostársa, Totti váltott gólra. 1–1. Érdekesség: Del Piero első gólját szerezte a szezonban, míg Totti az első találatát érte el a Juventus vendégeként.

A hajrához érve a „zebrák” továbbra is Amauri fejeseiben bíztak, ám legnagyobb lehetőségét is könnyedén hárította Júlio Sérgio, míg a „farkasok” a gól utáni kezdetleges fellángoláson kívül inkább az eredmény tartására törekedtek, így 1–1-es állással érkeztek meg a csapatok az utolsó 10 percre.

Egy hazai szöglet utáni ellentámadás végén John Arne Riise kapott nagyszerű indítást, Gianluigi Buffon csak szabálytalanul tudta megállítani a 16-oson kívül, amiért egyből piros lapot kapott.

A Del Piero helyére érkező Alex Manningernek nem sokáig kellett izgulnia, Totti a sorfalba vágta a szabadrúgást.

Ám amikor már mindenki elkönyvelte volna a döntetlent, David Pizarro labdát szerzett a Juventus térfelének közepén, majd mesterien ívelt Riise fejére, aki közelről bevette Manninger kapuját. 1–2

A Roma sorozatban 11. bajnokiján maradt veretlen, Claudio Ranieri rossz szériája pedig megszakadt, a tizenkét nyeretlenül megvívott mérkőzés után legyőzte csapata az olasz rekordbajnokot.

JUVENTUS–ROMA 1–2

A TUDÓSÍTÁS MEGTEKINTÉSÉÉRT KATTINTSON A KÉPRE!