3-1-ről kapott ki az Inter - Denis mesterhármasával

2013.04.07. 23:07
Az Atalanta mínusz kettőről állt fel az Inter otthonában (Fotók: Reuters)
Az Inter hazai pályán 3–1-re is vezetett az Atalanta ellen, mégis pont nélkül zárta a Serie A 31. fordulójának mérkőzését. Az ok egyszerű: German Denis mesterhármast szerzett. A Napoli 2–0-ra győzött a Genoa ellen.

Gyűrték egymást rendesen a csapatok az első félidőben az Inter–Atalanta bajnokin, de az első találatra egészen a hajráig kellett várni. Ekkor Tommaso Rocchi érkezett a legjobb ütemben egy bal oldali szögletre, s passzolt közelről a kapuba. 1–0

A második játékrész elején azonban hamar egyenlített az Atalanta. Giacomo Bonaventura egy jobb oldali beadás után egyedül vehette át a labdát a 16-oson belül, majd a kapuba emelt. Walter Samuel csúnyán aláfutott a labdának – megágyazva ezzel a vendégek egyenlítéséhez. 1–1

Nem örülhetett azonban sokáig az Atlalanta, egyből visszavette a vezetést az Inter. Ricardo Alvárez egy perccel a kapott gól után kihasználta az Atalanta védelmi hibáját, s a kapuba fejelt. Sőt! Négy perccel később ugyanő tört be szépen a tizenhatoson belülre, s bombázott a kapuba. 3–1

Kétgólos Inter-előnynél nem sokan gondolták, hogy nem nyer a milánói csapat. Pedig így lett, sőt, még az egy pontot sem tudta megszerezni Andrea Stramaccioni együttese, volt ugyanis egy játékos az Atalantának, akivel nem tudtak mit kezdeni a hazaiak.

Denis harmadik meccsét játszotta az Inter ellen: eddig hat gólt vágott a milánóiaknak

Nevezetesenn German Denisszel fogják riogatni a gyermekeikert az Inter-szurkolók, ha csemetéjük rossz fát tesz a tűzre. „Hősünk" ugyanis 12 perc alatt mesterhármast szerzett – vendégként a San Siróban, amivel 4–3-ra nyert az Atalanta.

A Napoli már nagyon hamar magához vette a kezdeményezést a Genoa ellen – amelyben Tőzsér Dániel ezúttal nem kapott lehetőséget –, s írhatnánk, hogy az első fél óra végére eldöntötte a három pont sorsát. Csakhogy nem sokkal előbb az Interről írtunk, amely kétgólos előnyről bukott hazai pályán.

Ez azonban nem történt meg a nápolyiakkal: Goran Pandev és Blerim Dzemaili gólja – amellyel a 29. percben 2–0-ra vezetett a Napoli – végül 2–0-s győzelmet ért a bajnokságban a második helyét megszilárdító Napolinak.

SERIE A, 31. FORDULÓ
Napoli–Genoa 2–0 (G. Pandev 18., Dzemaili 29.)
Inter–Atalanta 3–4 (Rocchi 43., R. Alvárez 57., 61., ill. Bonaventura 56., Denis 65., 71., 77. – az elsőt 11-esből)
KORÁBBAN
Udinese–Chievo 3–1 (Di Natale 20., 25., Benatia 85., ill. Papp 35.)
Catania–Cagliari 0–0

Sampdoria–Palermo 1–3 (Munari 43., ill. Von Bergen 35., Ilicic 50., García 56.)
Siena–Parma 0–0
Fiorentina–Milan 2–2 (Ljajics 67. – 11-esből, D. Pizarro 73. – 11-esből, ill. Montolivo 14., Flamini 62.)

1. Juventus 31 22 5 4 61–20 +41 71
2. Napoli 31 18 8 5 57–29 +28 62
3. Milan 31 17 7 7 55–34 +21 58
4. Fiorentina 31 15 7 9 56–39 +17 52
5. Lazio 30 15 5 10 39–36 +3 50
6. Internazionale 31 15 5 11 50–43 +7 50
7. Roma 30 14 5 11 60–51 +9 47
8. Catania 31 13 7 11 40–38 +2 46