Ökölvívás: már 60 millió dollárt hozott a Mayweather–McGregor meccs

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2017.08.12. 18:38
null
Már több mint 60 millió dollár befolyt a Mayweather–McGregor meccs jegyértékesítéséből (Fotó: AFP)
Már több mint 60 millió dollár (15.6 milliárd) befolyt az augusztus 26-i, Floyd Mayweather–Conor McGregor profi ökölvívó-mérkőzés jegyeladásából.

 

Cameron Papp, a belépők értékesítését végző StubHub nevű cég szóvivője elmondta, hogy a legolcsóbb jegy 1675 dollárba (436 ezer forint), a legdrágább pedig 16 900 dollárba (4.4 millió forint) kerül.

„Az ilyen jelentős eseményekre szóló belépők árszínvonala a Super Bowléhoz hasonlítható. Nagyon sok sztár is ott lesz, különösen a drága helyeken, a ring közelében. Ez egyszeri, életre szóló élmény, bakancslistás esemény, úgyhogy a legnagyobb Mayweather- vagy McGregor-rajongók biztosan megtalálják a módját, hogy jegyhez jussanak” – tette hozzá.

Az egyik internetes oldalon, ahol másodkézből értékesítik a jegyeket, valaki 164 ezer dollárért (42.6 millió forint) kínál két belépőt a ring közelébe, de Cameron Papp szerint a másodlagos piac árai valószínűleg csökkennek az esemény közeledtével.

A McGregor-szurkolók kedvenc Las Vegas-i ír sörözőjében 150 dollárt kell fizetni, hogy valaki élőben nézhesse a meccset óriáskivetítőn. Leonard Ellebre, a Mayweather Promotions vezérigazgatója elárulta, már több mint 60 millió dollár folyt be a jegyértékesítésből.

A súlycsoportoktól és szervezetektől függetlenül a világ legjobb bokszolójának tartott 40 éves amerikai Floyd Mayweather augusztus 26-án Las Vegasban, a T-Mobile Arenában csap össze az ír ketrecharcos Conor McGregorral.

McGregor bevételi rekordja 17 millió dollár, ennyi folyt be a belépőkből az Eddie Alvarezzel szembeni mérkőzése előtt, amit tavaly novemberben rendeztek a Madison Square Gardenben.

Mayweather csúcsa 72 millió dollár, ami 2015-ben született, amikor Manny Pacquiaóval találkozott a Las Vegas-i MGM Garden Arenában.

A 12 menetesre tervezett nagyváltósúlyú mérkőzésről csaknem egy éve zajlott az egyezkedés, s mindkét fél 100 millió dollárt kért a fellépésért. A megegyezés június közepén született meg, de egyik menedzsment sem árulta el a pénzügyi részleteket, ám jelezték, hogy elégedettek.

Legfrissebb hírek

Tyson Fury Budapesten válaszolt a kérdésre – mikor tér vissza a ringbe….

Ökölvívás
2025.05.10. 11:29

Tommy Fury egyhangú pontozással verte meg Kenan Hanjalicot a történelmi bokszgálán

Ökölvívás
2025.05.09. 22:54

Tommy Fury lesz a sztár az TV2 Play első bokszközvetítésében

Ökölvívás
2025.05.09. 14:48

Száz pár bokszol a Hősök terén, Kokó és Madár is ringbe lép

Ökölvívás
2025.05.09. 13:55

Visszatér a ringbe Manny Pacquiao – sajtóhír

Ökölvívás
2025.05.09. 09:21

Budapestre látogat a korábbi nehésúlyú bokszvilágbajnok Tyson Fury

Ökölvívás
2025.05.08. 17:34

Budapesten tér vissza a ringbe az ökölvívó Tommy Fury

Ökölvívás
2025.05.06. 11:02

Canelo Álvarez vitathatatlan nagyközépsúlyú bajnok lett

Ökölvívás
2025.05.04. 15:02
Ezek is érdekelhetik