U20-as vb: Ghána hosszabbításban verte a dél-afrikaiakat

2009.10.06. 19:08
Az Egyiptomban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon Ghána együttese hosszabbításban gyűrte le a Dél-afrikai Köztársaság csapatát, így előbbiek jutott be a negyeddöntőbe.

Az első félidőben nem született gólt, majd a dél-afrikai csapat kulcsembere, a center Erasmus révén szerzett vezetést az 58. percben. Erre a 66. percben válaszoltak a ghánaiak. Mivel az eredmény nem változott, jöhetett a vb kieséses szakaszának első hosszabbítása.

A túlórában aztán Adiyiah a 99. percben egy szép lefordulás után a balösszekötő helyéről, húsz méterről bombagólt akasztott a rivális kapujának jobb felső sarkába, amellyel el is döntötte a találkozót.

A negyeddöntőben a ghánai csapat a Paraguayt búcsúztató dél-koreai válogatott ellen lép majd pályára pénteken.

EGYIPTOM, U20-AS VB
NYOLCADDÖNTŐ
Ghána – Dél-afrikai Köztársaság 2–1–h.u. (Ayew  66., Adiyiah  99., ill. Erasmus 58.)