U20-as vb: az EAE a ráadásban hozta vissza 0-2-ről a meccset

2009.09.27. 20:51
Az egyiptomi U20-as labdarúgó-világbajnokságon lejátszották az első mérkőzést a magyar válogatott csoportjában: az Egyesült Arab Emírségek bravúros hajrával mentett pontot Dél-Afrika ellen.

A dél-afrikaiak legjobbjuk, a Hollandiában légióskodó Kermit Erasmus duplájával 2–0-ra megléptek, de az arabok nem adták fel.

Az afrikai együttes előbb elvesztette kapitányát, a kiállított Mphahlelét, majd az EAE Kamali büntetőjével szépített a 91. percben, Tejab pedig a 93. percben egalizált.

Az E-csoportban Csehország érvényesítve a papírformát 2–1-re győzött Ausztrália ellen egy kőkemény, hat sárga és egy piros lapot hozó találkozón.

U20-AS LABDARÚGÓ-VB
F-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Egyesült Arab Emírségek–Dél-Afrika 2–2 (Kamali 91. – tizenegyesből, Tejab 93., ill. Erasmus 52., 72.)
E-CSOPORT, 1. FORDULÓ
Csehország–Ausztrália 2–1 (Rabusic 50., Pekhart 89. – tizenegyesből, ill. Holland 94. – tizenegyesből)