Tenisz: Jekatyerina Makarova életében először nyert WTA-tornát

2010.06.19. 16:10
A 22 éves orosz Jekatyerina Makarova nyerte meg az eastbourne-i női tenisztornát, miután a fináléban 7:6, 6:2-re legyőzte a fehérorosz Viktorija Azarenkát.

Makarovának ez volt a harmadik WTA-döntője, a tavalyi fesi és estorili vereség után ezúttal már győzött. A balkezes orosz lány szettveszteség nélkül diadalmaskodott az angliai versenyen, miközben az olasz Flavia Pennettát, az orosz Nadja Petrovát és Szvetlana Kuznyecovát és a Roland Garros-finalista Samantha Stosurt is megverte.

A hétfőn kezdődő wimbledoni bajnokság első fordulójában Szávay Ágnes ellenfele épp Makarova lesz női egyesben.

WTA-TORNA, AEGON INTERNATIONAL, EASTBOURNE (600 000 dollár, fű)