Svájc: ismét bajnok a Basel, Vanczákék kapták a legkevesebb gólt

2011.05.25. 22:19
A listavezető Basel a svájci élvonalbeli labdarúgó-bajnokság utolsó fordulójában hazai pályán 3–0-ra nyert a Luzern ellen, ezzel megőrizte egypontos előnyét az FC Zürich előtt. A bázeliek így megvédték címüket, és a 14. bajnoki elsőségüket ünnepelhetik.

A Siont erősítő Vanczák Vilmos végigjátszotta a Neuchatel Xamax elleni meccset (0–0), csapata a negyedik helyen végzett, a tíz együttes közül a legkevesebb gólt kapva. A magyar védő 33 mérkőzésen szerepelt, 32-szer végig a pályán volt, egyszer lecserélték. Öt gólt szerzett, hat sárga és egy piros lapot kapott.

A bajnokság gólkirálya Alexander Frei (Basel) lett 26 találattal.

10St. Gallen36872134–6731

A Basel a BL csoportkörében, a Zürich a BL-selejtező harmadik fordulójában, a Young Boys az El-selejtező harmadik fordulójában, míg a Sion az El-selejtező második fordulójában kezdi majd meg európai kupaszereplését.

A St. Gallen kiesett, a Bellinzona osztályozót játszik a másodosztály második helyén végző Servette-tel.