Rögbi-vb: Wales tucatnyi céllal szórta meg Namíbiát

2011.09.26. 14:41
Az Új-Zélandon zajló rögbi-világbajnokság csoportkörének negyedik fordulójában Wales tucatnyi célt szerezve gázolt át Namíbián, amely ezzel a mérkőzéssel el is köszönt a tornától.

Az első félidőben csak három célt szereztek a walesiek – a 17. után például már egyet sem –, az addig remekül teljesítő namíbiaiak ellenállása azonban a második felvonásban megtört. Az utolsó húsz percben potyogtak a walesi célok, összesen hét, tehát nagyjából átlagban hárompercenként. A győztes csapatban Scott Williams volt a legszorgosabb, aki egymaga három célt szerzett. George North duplázott, a Dél-Afrika elleni egyetlen walesi célt vivő, tongai születésű Toby Faletau ismét eredményes tudott lenni.

A Dél-Afrika elleni vesztes (17–16) és a Szamoa elleni győztes (17–10) meccsen egy-egy célt szerző walesieknek most nagyon kijött a lépés, és kárpótolták magukat, no persze ehhez szükségük volt az ellenfélre is, amely a címvédő dél-afrikaiaktól elszenvedett vereség után újfent nyolcvan pont fölött kapott, mind a négy csoportmérkőzésén alulmaradt, és mínusz 222 pontos különbséggel végzett a D-csoport utolsó helyén.