Ökölvívás: Mayweather néhány napos börtönbüntetésre számíthat

MTI MTIMTI MTI
2011.12.21. 10:44
Címkék
A jelen profi bokszának egyik legjobbjaként számon tartott Floyd Mayweather Jr. évek helyett akár pár napos börtönnel is megúszhatja ringen kívüli viselt dolgait, így azt, hogy tavaly alaposan helybenhagyta ex-barátnőjét.

A szerdán ismertetett jogi minősítés szerint ugyanis az amerikai ökölvívó nem bűncselekményt, hanem „csupán” vétséget követett el akkor, amikor közös otthonukban elagyabugyálta korábbi kedvesét. Mayweathert a múlt év szeptemberében, Las Vegasban átmenetileg őrizetbe is vették családon belüli erőszak, továbbá lopás és zaklatás vádjával. A most 34 éves veretlen öklözőt volt barátnője – gyermekeinek édesanyja – jelentette föl, miután állítása szerint előbb megverte, majd ellopta telefonját. Josie Harris a felvett jegyzőkönyvben azt rögzíttette, hogy Mayweather megtépte a haját, arcon ütötte, miközben azt kiabálta, hogy megöli őt és új barátját. Mayweathert 3000 dollár óvadék ellenében engedték szabadon.

A tényállás mostani bírósági minősítése azt jelenti, hogy a jelenleg váltósúlyban világbajnok bokszoló – szemben az akár 34 évi börtönnel fenyegető bűntettel – immár jóval enyhébb büntetéssel számolhat. Jelesül 3 ezer dolláros pénzbüntetésre és 2 naptól 18 hónapig terjedő szabadságvesztésre ítélhetik a vétkest, akinek azt a cselekményét is „elnézték”, hogy még ugyancsak tavaly egy parkolásakor támadt vita közben életveszélyesen megfenyegetett két biztonsági őrt.

Makulátlan viszont Mayweather bizonyítványa a szorítóban: eddigi 42 profi meccsét kivétel nélkül megnyerte, ráadásul 26-ot kiütéssel.

Legfrissebb hírek

Így állnak a rendezők csapatai két forduló után

Foci vb 2026
4 perce

Edzőcsere a Boca Juniorsnál, megválnak Cavanitól is – sajtóhír

Minden más foci
16 perce

Nyéki Balázs: Látványosan jöttünk ki a nihilből

Vízilabda
19 perce

„A hollandok még egyszer nem követhetnek el annyi hibát, mint Japán ellen”

Foci vb 2026
20 perce

Paraguay: „Akkor sem haltunk meg, amikor az emberek már eltemettek minket”

Foci vb 2026
43 perce

Fegyelmezett védők és veszélyes svéd csatárok várnak a hollandokra

Foci vb 2026
1 órája

Férfi kosár NB I: kinevezte új vezetőedzőjét a Szolnok – hivatalos

Kosárlabda
1 órája

Népsport: Franz Beckenbauerra már nem került sor

Népsport
1 órája
Ezek is érdekelhetik