Női kosárlabda NB I: a Sopron 36 ponttal győzött Szekszárdon

2011.01.05. 18:27
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában a MKB-Euroleasing Sopron a papírformának megfelelően biztos, szám szerint 36 pontos győzelmet aratott Szekszárdon az Atomerőmű vendégeként.

A soproniak a 15 ponttal megnyert első negyedet követően már a félidőben 30 pontos előnyhöz jutottak. A záró negyedhez érve az akkor már 45 pontos hátrányban lévő hazaiak előtt felsejlett a kiütés réme is, de a hajrában tudtak egy kicsit kozmetikázni.

A Sopron tizenötödik győzelmét aratta a bajnokságban, tizedik idegenbeli fellépésén a kilencediket. Az Atomerőmű tizenegyedik vereségét szenvedte el, nyolcadik hazai mérkőzésén a negyediket.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ-SZEKSZÁRD–MKB-EUROLEASING SOPRON 61–97 (15–30, 13–28, 10–25, 23–14)
Szekszárd, 200 néző. V: Kiss L., Vétek F.
ATOMERŐMŰ: DEMETER 12, SZEMERÉDI 20, Szavercsenko, Vincze V. 2, Jevtusenko 13. Cs: Turcsinovics 2, Tamás R. 5/3, Vincze A. 1, Tajkov 2, Papp A. 4. Edző: Ujhelyi Gábor.
SOPRON: Honti 12/6, HOLT 16, VARGA ZS. 15, Krivacsevics 15, TAMANE 19. Cs: Eördögh 6, LICSKAI 10, Czinder, Böröndy 2, Doncsecs 2. Edző: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 9–14, 15. p.: 18–43, 25. p.: 34–69, 35. p.: 47–95.
Ujhelyi Gábor: – A játékunk olyan volt, mint a kormány nélküli autó, vagy még olyan sem, mert ott legalább a négy kerék egy irányba megy.
Székely Norbert: – Jó volt látni a lányokat, ami extra csapatjátékot nyújtott a mai mérkőzésen.