Női kosárlabda Ek: kiszenvedett hazai győzelemmel kezdett a Győr

2010.10.28. 19:33
A női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének első fordulójában a SEAT Lami-Véd Győr hazai pályán három ponttal nyert a francia Nantes Rezé ellen. A találkozó három negyeden át a vendégek elképzelése szerint alakult, a záró rész azonban a házigazdáknak sikerült jobban.

Volt honnan felépíteni magát a szezonban már a nemzetközi porondon is merész álmokat szövögető Győrnek, ahol a klubvezetők még a sorozat döntőjébe való jutást sem tartották elképzelhetetlennek a saját bevallásuk szerint is jelenleg félkész együttestől.

A házigazdák nyolc szerzett pontjukkal igencsak beragadtak az első negyedben, de azért eközben az ellenfelet sem engedték túl messzire. Ennek ellenére a félidőben már hat pont volt a francia klub előnye.

A harmadik felvonás nagy rohanása azonban azt eredményezte, hogy döntetlenről indult a negyedik negyed: kezdődhetett minden elölről. A véghajrá a légiósaiban nem hiába bízó Győré lett, amely győzelemmel mutatkozott be a 2010–2011-es kupasorozatban.

SEAT Lami-Véd Győr–Nantes Rezé (francia) 64–61 (8–13, 17–18, 20–14, 19–16)
Részletes jegyzőkönyv később!

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA, CSOPORTKÖR
 H-CSOPORT, 1. FORDULÓ
SEAT-LAMI-VÉD GYŐR–NANTES REZÉ (francia)  64–61 (8–13, 17–18, 20–14, 19–16)
Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok, 700 néző. V: Ronny Denis (belga), Michel Glod (luxemburgi)
GYŐR: Englert 4, Vida 7/3, CARSON 19, Olajuwon 12, Kublina 9/3. Cs: Őri 2, Semsei, DELMIS 11/9. Edző: Tapodi Péter
NANTES: Cousseins 4, Plust 6, NIEDOLA 9, Mame 10, SMITH 12. Cs: PODRUG 14, Andrejeva 4, Aubert 2, Basque. Edző: Laurent Buffard
Az eredmény alakulása. 8. p.: 5–11. 13. p.: 11–17. 16. p.: 16–25. 22. p.: 28–33. 27. p.: 40–41. 34. p.: 52–49. 38. p.: 60–61

Tapodi Péter: – Fantasztikusan küzdött a csapat, csak a dicséret hangján tudok a lányokról beszélni, főleg azért, mert a hullámvölgyekből hatalmas akarattal másztunk ki. Ismét a meccsben tartott minket a stabil védekezésünk.
Laurent Buffard: – Csalódottak vagyunk, hiszen a kezünkben volt a lehetőség a győzelemre, de a hazaiak több lepattanót gyűjtöttek be, és ez döntőnek bizonyult. Első nemzetközi mérkőzésünk volt, ezért elégedett is lehetnék, de a vége miatt mégsem vagyok az.