Női kézilabda NB I: tízet vert a Dunaújváros a Veszprémre

2009.11.06. 20:08
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság alapszakaszának kilencedik fordulójában a Dunaújváros hazai pályán tíz góllal bizonyult jobbnak a Veszprémnél. Negyedik találkozóján nyert a Dunaújváros, harmadszor saját otthonában, a Veszprém hatodik vereségét szenvedte el, idegenben az ötödiket, ahol így továbbra sem sikerült pontot szereznie a újoncnak.

NŐI NB I
 9. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI NKK SE–VESZPRÉM BARABÁS KC 33–23 (19–13)
Dunaújváros, 600 néző. V: Herceg, Widemann
DUNAÚJVÁROS: GYŐRI – Balogh B. 4 (1), RADULOVICS 5, JÓKAI 5 (3), Sári 1, FERLING 7, Nagy I. Cs: Takács D. 1, Erdősi 2, GÁSPÁR 2, Berta 3, Felső, Takács F. 3. Edző: Rapatyi Tamás
VESZPRÉM: Hoffmann – FÖLDES K. 5, WEIGEL 4, Ábrahám 1, Veszeli 3 (1), Gerstmár 4, Horváth V. 1. Cs: LENGYEL (kapus), Mocsai 1, Földes V. 2, Szabadfi, Polakova, Bognár Zs., Smidéliusz 2. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 8. p.: 7–4. 14. p.: 12–8. 20. p.: 14–9. 40. p.: 25–16. 47. p.: 28–16. 53. p.: 31–18
Kiállítások: 6, ill. 12  perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1
Rapatyi Tamás: – A játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket.
Gyurka János: – Ha akartuk sem játszhattunk volna ilyen rosszul. Egy görcs volt az egész.

1. Győri Audi ETO KC 9 9 300–206 +94  18
2. DVSC–Aquaticum 9 7 2 283–227 +56  14
3. Békéscsabai ENK SE 9 7 2 258–203 +55  14
4. Váci NKSE 9 5 1 3 275–235 +40  11