Női kézilabda NB I: tíz góllal nyert a Békéscsaba Kiskunhalason

2010.03.20. 19:50
Tízgólos győzelmet aratott a Békéscsaba Kiskunhalason a női kézilabda NB I 21. fordulójában.

A másik mérkőzésen a Hódmezővásárhely két góllal győzte le a Veszprémet.

NŐI KÉZILABDA NB I
21. FORDULÓ
KISKUNHALAS-NKSE BRAVOTELMONDI-BÉKÉSCSABAI ENKSE 26–36 (12–20)
Kiskunhalas, 400 néző. V: Hargitai G., Markó G.
KISKUNHALAS: Guiu – Kokas, Tamás M. 2, LEPOSAVA 11 (1), Budecevic 2, Szarka 1, Gerstmár Sz. 2 (1). Cs: Pethő (kapus), Domokos 2 (1), Szűcs N. 1, Kárpáti, VIRÁG 5. Edző: Éles József
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – BÓDI 5, NIKOLAJENKO 9 (3), TÓTH K. 10, Rácz, Szekeres 5, Kelemen 4. Cs: Futaki (kapus) Gávai 3, Szögi, Cifra, Kisfaludy. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 9. p: 1–8. 22. p: 9–16. 38. p: 17–24. 57. p: 23–35.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 3/3
Éles József: – Több olyan jelet láttam a mérkőzésen, amely az egyébként nehéz jövőnkre nézve is biztató.
Mátéfi Eszter: – Örülök, hogy a jó játék most pontokat is hozott a kiválóan küzdő halasiak ellen.

ASA-CONSOLIS-HNKCVESZPRÉM-BARABÁS KC 31–29 (15–15)
Hódmezővásárhely, 600 néző. V: Dobrovits, Tájok
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics –Tamás, Sopronyi 4, Kudor 4, Fülöp 2, WOLF 11 (7), KOROKNAI 8. Cs: KIRÁLY (kapus), Gaál, Pomozi 2. Edző: Dankó Ervin
VESZPRÉM: Hoffmann K. – Földes K.1, Smideliusz 4, Veszeli 6 (2), ÁBRAHÁM 5, Gerstmár R. 5, FÖLDES V. 5. Cs: Koszorús, Bognár Zs. 3. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–4. 12. p.: 4–6. 15. p.: 7–6. 23. p.: 12–10. 28. p.: 14–14. 34.p.: 19–16. 46. p.: 24–23. 59. p.: 29–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 2/2
Dankó Ervin: – Véres verejtékkel aratott győzelem ez, de győzelem, ráadásul megérdemelt!
Gyurka János: – Az első félidőben nem vállaltuk fel az adódó lehetőségeket, a szünet után jobban játszottunk, de a hajrában buta gólokat kaptunk.