Női kézilabda NB I: nyert Vácon, bronzközelben a Békéscsaba

2010.05.01. 19:43
A Békéscsaba szerzett lépéselőnyt a női kézilabda-bajnokság harmadik helyéért zajló páros mérkőzésen, miután a párharc szombati nyitányán 29–26-os győzelmet aratott a Vác otthonában.

A Vác volt az alapszakasz leggólerősebb csapata, a Békéscsabáé volt a legjobb védelem – az elődöntő csalódott veszteseinek összecsapásán inkább az utóbbi tény dominált.

Noha a két csapat novemberi váci mérkőzésén Németh András együttese nyert (29–23), ezúttal már az első félidő végén látszott, hogy egészen más lesz a befejezés. A hazaiakat érzékenyen érintette Tóth Tímea sérülése; az átlövő az első félidőben hosszú időt a játéktéren kívül töltött.

A váciak a szünet után, a visszatérő Tóth és Temes vezérletével erősítettek, de nem tudták ledolgozni hátrányukat Mátéfi Eszter összeszedetten játszó tanítványaival szemben, így jövő szombaton mindenképpen győzniük kell Békéscsabán, hogy versenyben maradjanak a bronzéremért.

A Győr–Debrecen döntő első mérkőzését vasárnap 12.15 órakor rendezik meg Győrben.

ARANY ÁSZOK-LIGA, RÁJÁTSZÁS
A 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
VÁCI NKSE–MONDI BÉKÉSCSABAI ENK SE 26–29 (9–15)
Vác, 500 néző. Vezette: Herczeg, Südi
VÁC: Herr – Baross, TEMES 11 (1), Farkas 2, Uhraková, TÓTH T. 10 (4), Vaszari 1. Csere: Juhász (kapus), Laki, Klivinyi 2, Borkowska, Bagócsi, Barján. Edző: Németh András
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – Bódi 1, Cifra 1, SZEKERES 6, Rácz 2, Kisfaludy 2, Kelemen 2. Csere: Veress (kapus), NYIKOLAJENKO 10 (3), TÓTH K. 5, Kovács A. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–4. 13. p.: 4–7. 22. p.: 5–11. 28. p.: 8–12. 36. p.: 11–19. 44. p.: 15–20. 50. p.: 20–23. 55. p.: 23–27
Kiállítások: –, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3

Németh András: – Megérdemelten nyert a Békéscsaba, sajnos, hetek óta nem találjuk önmagunkat, és ez ma sem volt másképp.
Mátéfi Eszter: – Nagyszerű küzdelemben, remek csapatot sikerült idegenben legyőznünk, ami óriási fegyvertény. Ám még nem dőlt el a bronzérem sorsa.

A párharc az egyik fél második győzelméig tart.  A visszavágót május 8-án Békéscsabán, az esetleges harmadik mérkőzést 15-én Vácon játsszák.