Női kézilabda NB I: nagy csatában verte meg a Siófok a Fehérvárt

2010.05.08. 21:35
A női kézilabda NB I 5–8. helyéért folytatott rájátszásában a Siófok 33–31-re verte meg hazai pályán az Alcoa-Fehérvárt.
ARANY ÁSZOK-RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT
SIÓFOK KC–ALCOA-FEHÉRVÁR KC 33–31 (18–19)
Siófok, 400 néző. V: Bonifert, Oláh
SIÓFOK: Scholtz – Nagy R. 1, Kovács A. 7 (6), Bloj 5 (1), Szűcs V. 3, Barna É. 3, SZEPESI 9. Cs: Lajtos (kapus), Sterbik 3, VASAS 2, Tóth M., Tóth Zs. Szakmai igazgató: Varga József
ALCOA: Szikora – AZARI 4, Németh K. 4, Horváth B., Tilinger 7 (2), Bernataviciuté 2, VINCZE M. 8. Cs: Trimmel (kapus), Bízik 3, Rádl 3. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 9. p.: 7–7. 16. p.: 11–11. 24. p.: 14–16. 28. p.: 16–18. 35. p.: 21–21. 43. p.: 24–25. 51. p.: 28–28. 55. p.: 30–28. 59. p.: 33–31
Kiállítások: 16, ill. 18 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2
Varga József: – Úgy gondolom, hogy ezt a meccset többször nyertük meg, a hármas emberhátrány után már mi uraltuk a mérkőzést, a második félidőben feljavult a védekezésünk, illetve a kapusteljesítményünk is messze jobb volt, mint az első felvonásban.
Mihály Attila: – A negyvenötödik percig kifejezetten jól játszottunk, akkor egyfajta törés állt be a játékunkban, elfogyott az ötletünk, nagyon sokat hibáztunk, a hazaiak ezeket kegyetlenül kihasználták, nem tudtunk reagálni.