Női kézilabda NB I: húszgólos győri győzelem az Újváros ellen

2009.09.13. 20:58
A női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján a Győr 42-22-re legyőzte a Dunaújvárost.

A várakozásnak megfelelően a bajnok győri együttes ezúttal is könnyed játékkal kezdett, és már tizenöt perc leforgása alatt valamennyi győri játékos (Pálinger kivételével) feliratkozhatott a góllövők közé. Sőt, 16 perc elteltével már tíz gól volt a két csapat közötti különbség (15-5), amely egyre csak nőtt és nőtt, szünetig tizenkét gólra dagadt.

A második játékrészre Konkoly edző sok lehetőséget biztosított a cserejátékosoknak is, a hozzávetőleg húszgólos különbség így állandósult a két csapat között a lefújásig.

NŐI KÉZILABDA NB I
 3. FORDULÓ
GYŐRI AUDI-ETO KC–DUNAÚJVÁROSI NKSE 42–22 (26–7)
Győr, 1500 néző. V: Bóna, Misler
GYŐR: PÁLINGER – Orbán 1, Amorim 2, KOVACSICS 10 (7), SZPIRIDON 10, TOMORI 7, Vérten 5. Cs: Oguntoye (kapus), Mraviková 1, Szegedi 3, Deáki 1, Kisfaludy 2. Edző: Konkoly Csaba
DUNAÚJVÁROS: Győri – Balog B. 4 (2), Gáspár 3, Jókai 2, SÁRI 6, Takács F. 2, Nagy I. 4. Cs: Pisák (kapus), Felső, Takács D., Erdősi 1. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5–3. 10. p.: 10–4. 24. p.: 21–6. 38. p.: 30–11. 50. p.:: 30–07. 58. p.: 40–20
Kiállítások: 6, ill. 14 perc + Jókai végleg kiállítva 844. p.)
Hétméteresek: 10/7, ill. 4/2
Konkoly Csaba: – Az első félidő játéka és a második félidő teljesítménye között elég éles volt a kontraszt.
Rapatyi Tamás: – Európa egyik legjobb csapata ellen becsületesen küzdöttünk, de ma csak erre az eredményre volt elég.