Női kézilabda NB I: győzött a Vác Dunaújvárosban, Radulovics visszatért

2010.02.05. 20:55
Radulovics hat gólt szerzett a mérkőzésen (Fotó: Németh Ferenc)
A Győr után a Vác dolgát is megnehezítette a Dunaújváros a női kézilabda NB I 16. fordulójában: az esélyesebb vendégek csupán két góllal, 39–37-re verték meg riválisukat.

A találkozón mindkét csapat gyengén védekezett, ahogy azt a sok gól is mutatja. Az első félidőben a Dunaújváros többször is vezetett, azonban a szünetre a Vác kétpontos előnyre tett szert, és a folytatásban sikerrel őrizte előnyét.

Szívritmuszavarai után a mai meccsen tért vissza a hazaiak csapatába Radulovics Bojana, aki a kihagyás ellenére jól játszott, hat gólt dobott, azonban az látszódott, hogy erőnléte még nem tökéletes.

„Nagyon jól éreztem magam a pályán, de fizikailag még nem voltam tökéletes állapotban. Ez azonban érhető is, hiszen most játszottam először a kihagyásom óta" – mondta a lefújás után a Nemzeti Sportnak a 36 éves Radulovics, aki ezt megelőzően január 8-án, a Ferencváros ellen játszott utoljára.

NŐI KÉZILABDA NB I
16. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI NKK SE–VÁCI NKSE 37–39 (18–20)
Dunaújváros, 500 néző. V: Bonifert, Oláh V.
DUNAÚJVÁROS: GYŐRI – Balogh Be. 5, RADULOVICS 6 (2), Gáspár, TAKÁCS D. 4, FERLING 10 (1), Nagy Iv. 1. Cs: Erdősi 3, Sári 4, Takács F. 4. Edző: Rapatyi Tamás
VÁC: Herr O. – Baross 3, Borkowska 2, Uhraková 3, TÓTH T. 10 (3), FARKAS V. 3, VASZARI 8. Cs: Juhász E. (kapus), Bagócsi 3, TEMES 7. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–4. 13. p.: 6–10. 20. p.: 14–12. 23. p.: 14–14. 35. p.: 20–24. 45. p.: 27–28
Kiállítások: 10 ill 8 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Rapatyi Tamás: – Védekezésben gyengén teljesítettünk, a harminchét dobott góllal nyerni kellett volna
Németh András: – A Dunaújváros sokkal jobb csapat, mint azt a helyezése mutatja. Jó ellenfelet nehéz körülmények között győztünk le.