Női kézilabda NB I: békéscsabai vereség Siófokon, nyert a Győr

2010.10.30. 20:03
A Békéscsaba egy góllal kikapott a Siófoktól a női kézilabda-bajnokság 8. fordulójában. A Győr ismét könnyedén nyert.
NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC-VESZPRÉM-BARABÁS KC 32–19 (16–10)
Győr, 1200 néző. V: Ignácz, Sipos
GYŐR: Pálinger – Mravíková 2, Hornyák Á. 4, E. Amorim 2, Spiridon, Bradeanu 1, VÉRTEN 5. Cs: K. Lunde (kapus), GÖRBICZ 11 (7), Gros 3, Kovacsics 2, Mayer 1, Orbán Adrienn 1, Szegedi. Edző: Konkoly Csaba
VESZPRÉM: Király – Sterbik 2, Mehlmann 3, Farkas V. 2, Ábrahám 2, Veszeli, KOROKNAI 5. Cs: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Jenőfi, Gerstmár R. 1, Emberovics 1, Földes V. 3 (2). Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása. 9. p.: 2–3. 13. p.: 4–6. 26. p.: 10–8. 25. p.: 12–8. 40. p.: 20–13. 44. p.: 23–13. 54. p.: 29–16
Kiállítások: 6, ill. 14 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/2
Konkoly Csaba: – Az első félidőben sokáig jelentkeztek a korábbi csapatjátékbeli hibák, sorozatban kapkodtuk el a lehetőségeket. Később védekezésünk feljavult, és támadásban is ellenfelünk fölé kerekedtünk.
Gyurka János: – Az első félidőben felkészülten, szervezetten játszottunk, később a cserék hatására fölénk kerekedett a győri csapat, és magabiztosan tudott fordítani.
DUNAÚJVÁROSI REK–VÁC NKSE 29–35 (15–18)
Dunaújváros, 500 néző. V: Bonifert, Oláh
DUNAÚJVÁROS: VÍG – Balogh Beatrix 6, Radulovics 4 (2), Gáspár, Takács D. 3, FERLING 7, Nagy Ivett 3. Cs: Pisák (kapus), Jókai 4, Erdősi 1, Sári 1, Velky, Berta N., Vadász. Edző: Kiss Szilárd
VÁC: HERR O. – Baross 5, Borkowska, Uhraková 5, TÓTH T. 10 (4), Temes 4, KIRSNER 7. Cs: Rédei-Soós 4, Tápai Sz., Barján, Fülöp. Edző: Németh András
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4
Kiss Szilárd: – Az eredmény nem tükrözi hűen a küzdelmet, az ötvenedik percben még volt esélyünk. A végén sok gólt kaptunk.
Németh András: – Nagyon pozitív az, amit Dunaújvárosban próbálnak csinálni, remélem, törekvéseik sikerülnek, éppen ezért roppant értékes az itt szerzett kettő pont.
SIÓFOK KC–BB-BÉKÉSCSABA 25–24 (10–11)
Siófok, 400 néző. V: Natkai, Szalay
SIÓFOK: LAJTOS – Hosszu 1, Tóth Zs. 2, Bloj 3, Valovics 6 (1), Szalai 2, SZEPESI 8 (3). Cs: Scholtz (kapus), Kiss O. 2, Kovács A. 1, Varga N. Edző: Imre Vilmos
BÉKÉSCSABA: Veress – Bódi 2, Tóth K. 3, Kamper 1, Nikolajenko 6 (4), Glusica 5, Kelemen 3. Cs: Futaki (kapus), Szekeres 2, Cifra, Drávai, Gávai 2. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 13. p.: 3–6. 24. p.: 5–8. 28. p.: 10–9. 33. p.: 11–12. 38. p.: 14–15. 46. p.: 19–19. 47. p.: 21–20. 54. p.: 22–22. 57. p.: 24–23
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Imre Vilmos: – Hatalmas szívvel, óriási lelkesedéssel küzdött a csapat, ezt a győzelmet kitartó, fantasztikus szurkolóinknak ajánljuk.
Mátéfi Eszter: – Az előzményeket, a kiesését az EHF-kupából nem tudtuk kiheverni, és lelkileg nagyon megviselték a csapatot az elmúlt napok. A győzelemhez jobb egyéni teljesítményekre lett volna szükség. Az első félidőben rengeteg ziccert hagytunk ki, a hazaiak pedig vérszemet kaptak. Légiósaink a mai napon gyengén teljesítettek, a sikerhez pedig az ő kiemelkedő játékukra is szükség lett volna. Kevesen vagyunk, nagyon nehéz lesz innen felállni.

1. Győri Audi ETO KC 8 8 261–189 +72  16
2. DVSC-Korvex 8 7 1 260–201 +59  14
3. Ferencvárosi TC 8 7 1 262–218 +44  14
4. SYMA Váci NKSE 8 6 2 283–204 +79  12
5. Alcoa Fehérvár KC 8 5 3 239–241 –2  10
6. Békéscsabai ENK SE 8 4 4 219–201 +18  8
7. Dunaújvárosi NKKSE 8 3 5 260–224 +36  6
8. ÉTV-Érdi VSE 8 3 5 230–221 +9  6