Női kézilabda NB I: a Siófok 1, a Vác 41 góllal nyert, Szucsánszki 16-ot lőtt

2010.01.16. 20:05
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a Siófok a lehető legkisebb különbséggel, egy góllal nyert a Dunaújváros ellen, a Vác viszont kiütéses, 57–16-os sikert aratott a fiatalokkal felálló Hunnia ellen.

A nap harmadik találkozóján a Ferencváros a 16 gólig jutó Szucsánszki Zita vezérletével hazai környezetben 32–28-ra verte meg a hódmezővásárhelyieket. A nap harmadik találkozóján a Ferencváros a 16 gólig jutó Szucsánszki Zita vezérletével hazai környezetben 32–28-ra verte meg a hódmezővásárhelyieket.

NŐI NB I
13. FORDULÓ
FTC-RIGHTPHONE–ASA-CONSOLIS HNKC 32–28 (17–14)
Budapest, Kőbányai út, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker
FTC: PASTROVICS – BALI-NAGY 4, TRUFÁN 4, SZUCSÁNSZKI 16 (6), Szamoránsky A. 1, Emberovics 3, Szádvári 3. Csere: Erdélyi (kapus), Németh Cs., Balogh B., Dajka 1. Edző: Elek Gábor
HÓDMEZŐVÁSÁRHELY: Abramovics – Tamás K. 1, Ghionea 3, FÜLÖP 6, Gaál, Koroknai 2, Kudor 2. Csere: Király (kapus), SOPRONYI 10 (5), WOLF 4. Edző: Dankó Ervin
Az eredmény alakulása. 9. p.: 6–3. 13. p.: 6–6. 20. p.: 10–6. 38. p.: 20–18. 43. p.: 23–19. 49. p.: 24–23
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 6/5
Elek Gábor: – Korrekt játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet arattunk. Szurkolótáborunk megérezte, hogy mikor van rá a legnagyobb szükségünk. Köszönjük lelkes biztatásukat.
Dankó Ervin: – Nagyon sokat dolgozunk a csapattal, emelt fővel távozunk a Fradi pályájáról.

HUNNIA KSK–VÁCI NKSE 16–57 (6–30)
Vác, 500 néző. Vezette: Kolarovszki, Szabó I.
HUNNIA: Kiss O. – Potornai 2, Rózsahegyi 1, Klug, Pál, LÁZÁR 5, Selenka 2 (1). Csere: Pécsi (kapus), Bodó 2, Hajdú 1, Tóth Á. 2, Ökrös, Major 1, Dénes. Edző: Sellei Zoltán
VÁC: Herr – Baross 2, BORKOWSKA 11, Uhraková 4, TÓTH T. 11 (2), Farkas 1, VASZARI 5. Csere: Juhász (kapus), Bagócsi 4 (1), Temes 4 (1), Laki 4, KLIVINYI 9, Mezei 1, Barján 1. Edző: Németh András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 0–6. 14. p.: 4–14. 27. p.: 6–26. 42. p.: 11–41. 55. p.: 13–50
Kiállítások: 2, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4
Sellei Zoltán: – Az érdekes játékvezetői felfogás, illetve az ellenfél védekezési stílusa nem könnyítette meg a főként ifistákból álló csapatom dolgát, akik az előmérkőzésen tudásuk legjavát adták, és ez sokat kivett belőlük.
Németh András: – Az elvárható komolysággal teljesítettük feladatunkat.

SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI NKK SE 33–32 (20–14)
Siófok, 400 néző. Vezette: Ágnecz, Sipos O.
SIÓFOK: Lajtos – Nagy R. 2, KOVÁCS A. 7 (6), Csuka, Szűcs V. 4, VALOVICS 7 (4), SZEPESI 5. Csere: Scholtz (kapus), Barna É. 2, Vasas E. 4, Tóth M. 1, Bloj 1, Sterbik, Kiss O. Szakmai igazgató: Varga József
DUNAÚJVÁROS: Pisák – BALOGH B. 10, Jókai 1, FERLING 11 (6), Sári, Takács F. 2, Nagy I. Csere: Erdősi 4, Gáspár 1, Takács D. 3. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5–2. 13. p.: 10–5. 19. p.: 14–7. 26. p.: 17–11. 29. p.: 19–13. 34. p.: 22–18. 43. p.: 25–24. 51. p.: 29–26. 56. p.: 32–29
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 11/10, ill. 8/6
Varga József: – A második félidőben sok olyan szakasz volt, amikor gyorsan akartuk befejezni az akciókat, ezekbe hiba csúszott, és magunkra húztuk a Dunaújvárost. Tudtuk, hogy szívós ellenféllel találkozunk, mégis hagytuk őket felzárkózni.
Rapatyi Tamás: – A döntő pillanatokban hibáztunk, ez pedig vereséghez vezetett.
  1. Győri Audi ETO KC 13 13 449–294 +155  26
  2. DVSC-Aquaticum 13 11 2 425–330 +95  22
  3. Békéscsabai ENK SE 13 10 1 2 392–287 +105  21
  4. Váci NKSE 13 8 1 4 447–338 +109  17
  5. FTC 13 7 6 404–371 +33  14
  6. Siófok KC 13 7 6 382–396 –14  14
  7. Alcoa Fehérvár KC 13 6 7 377–369 +8  12