Női kézilabda NB I: a Siófok 52 gólt dobott a Hunniának, nyert a DVSC

2009.11.14. 21:31
A komoly anyagi gondokkal küzdő Hunnia 52–19-es vereséget szenvedett Siófokon a női kézilabda NB I 10. fordulójában, míg a DVSC 38–24-re nyert a Dunaújváros ellen.
NŐINB I
10. FORDULÓ
DVSC-KORVEX-DUNAÚJVÁROSI NKKSE 38-24 (18-15)
Debrecen, 1000 néző. V: Kolarovszki, Szabó I.
DVSC: Triffa - Csáki 3, BULATH 6 (1), LOVRIC 4, SZABÓ V. 5, BOGDANOVICS 5, Juhász G. 2. Cs: KISS É. (kapus), Mörtel 1, Borbás 2, HORNYÁK D. 7 (1), Kazai 1, Slakta 2, Szalai B. Edző: Bakó Botond
DUNAÚJVÁROS: Győri - BALOGH B. 6, Radulovics 1, JÓKAI 4, Sári B. 3 (2), FERLING 7, Nagy I. 1. Cs: Pisák (kapus), Berta, Felső, Takács F., Gáspár, Takács D. 2, Erdősi. Edző: Rapatyi Tamás
Az eredmény alakulása: 12. p.: 10-3. 22. p.: 13-10. 39. p.: 23-20. 47. p.: 30-21. 57. p.: 36-23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/2
Bakó Botond: - A sok hiba ellenére is magabiztosan nyertünk. Második félidei játékunk elfogadható volt.
Rapatyi Tamás: - A 40. percben szétesett a játékunk, így egy katasztrofális vereségbe szaladtunk bele.
SIÓFOK KC-HUNNIA KSK 52-19 (23-10)
Siófok, 350 néző. V: Nafkai N., Szalay Z.
SIÓFOK: Lajtos - STERBIK 8, Szűcs V. 3, Bloj 5, Valovics 6, Vasas 2, SZEPESI 9. Cs: Scholtz (kapus) 1, KISS O. 6, BARNA 5, Kovács A. 4 (2), Nagy R. 2, Csuka 1, Tóth M. Szakmai igazgató: Varga József
HUNNIA: Kószó - Potornai, Hajdú 3, Ökrös 2, Lázár 1, BODÓ 6, Selenka 3 (1). Cs: Kis O., Pécsi E. (kapusok), Rózsahegyi 4, Dénes, Szabados, Major, Tóth Á. Edző: Sellei Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. p.: 5-2. 13. p.: 11-4. 21. p.: 18-6. 26. p.: 22-9. 34. p.: 28-11. 46. p.: 39-14. 53. p.: 44-18. 58. p.: 50-18
Kiállítások: 6 perc, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1
Varga József: - Mindkét csapatot dicséret illeti, de minket azért, mert végig teljes elánnal küzdöttünk, az ellenfelet pedig azért, mert ilyen körülmények között is játszanak.
Sellei Zoltán: - Ekkora különbséggel is megérdemelten nyert a Siófok, kár, hogy az utánpótlás játékosaimnak nincsen három tüdeje.
 NŐINB I
 10. FORDULÓ
Az eredmény alakulása:  12. p.: 10-3. 22. p.: 13-10. 39. p.: 23-20. 47. p.: 30-21. 57. p.: 36-23

1. Győri Audi ETO KC 10 10 - - 335-228 +107  20
2. Békéscsabai ENK SE 10 8 - 2 300-215 +85  16
3. DVSC-Aquaticum 10 8 - 2 321-251 +70  16
4. Váci NKSE 9 5 1 3 275-235 +40  11
5. FTC 9 5 - 4 288-254 +34  10
6. Alcoa Fehérvár KC 10 5 - 5 291-285 +6  10
7. Siófok KC 10 5 - 5 292-288 +4  10
8. Dunaújvárosi NKKSE 10 4 - 6 290-315 -25  8