Női kézilabda NB I: a Békéscsaba otthon, az FTC idegenben nyert

2010.10.08. 19:54
A női élvonalbeli kézilabda-bajnokság alapszakaszának 6. fordulójában a papírformának megfelelően gyűjtötte be az újabb bajnoki pontokat a Ferencváros és a Békéscsaba.
NŐI KÉZILABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
UKSE Szekszárd–FTC-Jógazdabank 28–38 (16–21)
Szekszárd, 1000 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
Szekszárd: KURUCZ– SZEKERCZÉS 4 (1), GULYA 5, Jankovics, Hegyi 1, FAUSZT 7 (1), Horváth P. 2. Cs: Mészáros M., Pap T. (kapusok), Kopecz 1, Kovács N. 2, Vranes 1, Weigel 5 (3). Edző: Kovács Jenő
FTC: Pastrovics – Kovacsicz 4, Németh Cs. 3, Szamoránsky P. 2, SZUCSÁNSZKI 10 (1), TOMORI 10 (2), Szádvári 1. Cs: Abramovics (kapus), Dajka 2 (2), Szarka 2, Balogh B. 1, BARI-NAGY 3, Trufán, Szamoránsky A., Deáki. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0–2. 10. p.: 3–5. 16. p.: 5–9. 21. p.: 11–14. 26. p.: 13–17. 34. p.: 16–24. 42. p.: 21–29. 50. p.: 23–34. 56. p.: 27–36
Hétméteresek: 7/5, ill. 8/5
Kiállítások: 16, ill. 18 perc
Kovács Jenő: – A második félidei gyenge kezdésünkkel beindítottuk a Ferencvárost.
Elek Gábor: – Elkeserítő első félidei védekezésünk után a másodikban érvényre juttattuk erőnléti és tudásfölényünket. Mégis hiányérzet maradt bennem.
Budapest Bank-BékéscsabaVeszprém-Barabás KC 26–20 (15–8)
Békéscsaba, 1300 néző. V: Medve, Nagy L.
BÉKÉSCSABA: VERESS – BÓDI 4, Nyikolajenko 8 (5), Kamper 3, Cifra, GLUSICA 6, Kelemen. Cs: Tóth Zs., Futaki (kapusok), Drávai, Tóth K. 1, Szekeres 3, Hajduch, Gávai 1, Tóth S. Edző: Mátéfi Eszter
VESZPRÉM: Király – Sterbik 1, ÁBRAHÁM 5 (3), Mehlmann 4, Veszeli, FARKAS 4, Koroknai 3. Cs: Hoffmann, Lengyel (kapusok), Koszorús, Emberovics 1, Földes 1, Jenőfi 1. Edző: Gyurka János
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–2. 13. p.: 7–3. 23. p.: 12–5. 36. p.: 16–12. 46. p.: 20–12. 52. p.: 22–16
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
Mátéfi Eszter: –A győzelemmel elégedett vagyok, a játékkal azonban nem. Az első félidőben szerzett előny túlságosan megnyugtatta a lányokat.
Gyurka János: – Az első játékrészben gyengén támadtunk, gyors ellentámadásokból kaptuk a gólokat. A második félidőben felnőttek a lányok a feladathoz. A kapott gólok száma elfogadható, ám a lőtt húsz túl kevés.

1. Győri Audi ETO KC 5 5 170–121 +49  10
2. DVSC-Korvex 6 5 1 185–151 +34  10
3. Ferencvárosi TC 6 5 1 200–174 +26  10
4. SYMA Váci NKSE 5 4 1 177–121 +56  8
5. Alcoa Fehérvár KC 5 4 1 156–147 +9  8
6. Dunaújvárosi NKKSE 6 3 3 204–161 +43  6
7. Békéscsabai ENK SE 6 3 3 161–158 +3  6
8. Veszprém Barabás KC 6 2 4 173–175 –2  4