Női kézilabda NB I: 13 góllal győzött a Győr, 37-et dobott a Vác

2011.02.26. 20:01
A női kézilabda NB I 19. fordulójában esélyeshez méltóan, 35–22-re győzött idegenben a Győri Audi ETO a Veszprém ellen. A tabella harmadik helyén álló DVSC 12 gólos különbséggel nyert az Újbuda ellen.

A Vác 37, az Érd 38 gólt dobott, előbbi a Dunaújvárost, utóbbi a Szekszárdot győzte le.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
ÚJBUDA TC–DVSC-KORVEX 23–35 (8–19)
Hauszmann A. utca, 100 néző. V: Bacs, Bán
ÚJBUDA: Sipeki – Huszár 2, Tömösváry 3, Nagy Zs. 2, NÉMETH N. 5 (1), Tamás 3, Gerstmár Sz. 3 (2). Cs: ALBERT H. 4, Várkonyi, Lévay 1, Gyebrovszki, Bodó. Edző: Ökrös Csaba
DEBRECEN: Triffa – Csáki 1, SOPRONYI 6 (1), Bogdanovics 3, Szabó V. 3, Hornyák D. 3, Juhász G. 3. Cs: Kiss É. (kapus), Bognár B. 3, BORBÁS 5, Mörtel 5 (4), Kazai 1, Slakta 1, Bakos 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 7. p.: 3–3. 10. p.: 5–7. 21. p.: 5–15. 28. p.: 8–17. 36. p.: 11–22. 41. p.: 13–26. 49. p.: 17–28. 57. p.: 20–34
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 5/5
Ökrös Csaba: – Sok hibával játszottunk, de küzdeni tudásáért dicséretet érdemel a csapat. Bízom benne, hogy ebben a felállásban nem ez volt az utolsó mérkőzésünk.
Köstner Vilmos: – Voltak megvillanások, de összességében fehérvári teljesítményünk jobban tetszett. Pedig az sem volt valami jó.

BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–SIÓFOK KC 31–23 (14–12)

Békéscsaba, 800 néző. V: Medve, Nagy L.
BÉKÉSCSABA: Veress – Hajduch 3, Cifra, Kamper 3, Szekeres 1, Glusica 3, KELEMEN 6. Cs: FUTAKI (kapus), Gerzsényi, Drávai 4 (2), NYIKOLAJENKO 5, Kudor, Zsilák, TÓTH K. 5, Gávai, Bódi 1. Edző: Bohus Bea
SIÓFOK: Lajtos – Hosszú 1, DE SOUZA 5, Pinheiro 1, TÓTH ZS. 3, Bloj 2, Szepesi 6 (3). Cs: Scholtz (kapus), Kiss O., Anastacio 1, Szalai 3, Kovács A. 1. Edző: Imre Vilmos
A mérkőzés alakulása. 4. p.: 2–3. 9. p.: 6–3. 13. p.: 6–5. 19. p.: 10–5. 23. p.: 11–9. 36. p.: 16–15. 44. p.: 21–20. 51. p.: 27–20
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3
Bohus Bea: – Egy jó ellenfelet győztünk le úgy, hogy a második félidőben a megbeszélt taktika szerint játszottak a lányok. Így végül magabiztossá vált a sikerünk.
Imre Vilmos: – Amit 45 percig felépítettünk, azt fegyelmezetlenségekkel a hajrában leromboltuk.

SYMA Váci NKSE–Dunaújvárosi Regale Klíma 37–31 (21–17)

Vác, 700 néző. V: Andorka, Hucker
VÁC: Herr O. – BAROSS 6, RÉDEI-SOÓS 6, Mészáros R., UHRÁKOVÁ 4, Temes 2, KIRSNER 8. Cs: Juhász E. (kapus), Klivinyi 2, Gróz 5 (5), Barján, TÁPAI SZ. 4, Fülöp, Vaszari, Ertl. Edző: Németh András
DUNAÚJVÁROS: Víg – BALOGH BEATRIX 6, Radulovics 6 (3), Gáspár 2, Takács D. 1, Ferling 4, Nagy Ivett 2. Cs: Pisák, Győri (kapusok), Velky, JÓKAI 5, Selmeci, Takács L. SÁRI 5. Edző: Kiss Szilárd
Az eredmény alakulása: 7. p.: 7–0. 17. p.: 12–11. 22. p.: 17–12. 39. p.: 28–19. 48. p.: 32–27. 53. p.: 36–27
Kiállítások: 6 perc, ill. 16 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Németh András: – Nem volt könnyű győzelem, de megoldottuk a feladatot. Mint ahogyan minden nehézségünk ellenére már teljesítettük az idei évre kitűzött céljainkat is.
Kiss Szilárd: – Az utolsó pillanatig próbáltunk küzdeni, pillanatnyilag ennyire vagyunk képesek. Úgy gondolom, a Vác nem véletlenül ér el szép eredményeket.

ÉTV ÉRDI VSE–UKSE SZEKSZÁRD 39–22 (24–10)

Érd, 400 néző. V: Bujdosó, Tomecskó
ÉRD: JANURIK – Tamás K., Kovács Anna 2, Wolf 5 (2), KISFALUDY 6, TÓTH T. 11 (2), BALOG 5. Cs: Oguntoye, Schneck (kapusok), Kuridza, Pádár M. 1, László B. 2 (1), Ferencz J., Gyetván 2, Burai 3, Őri C. 2. Edző: Szabó Edina
SZEKSZÁRD: Kurucz A. – Szekerczés 1, Weigel 5 (3), Vasas, JENŐFI 5, Horváth P. 1, Hegyi. Cs: Mészáros M. (kapus), Jankovics, GULYA 4, Kopecz 2, Szabó Edina 1, Fauszt 2, Kovács N. 1. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 13. p.: 10–1. 23. p.: 23–6. 37. p.: 27–15. 46. p.: 34–16. 55. p.: 37–20
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3
Szabó Edina: – Sebességkülönbség volt a két csapat között a mérkőzés nagy részében.
Kovács Jenő: – Az első tíz percet túlizgultuk, ezzel lendületbe hoztuk az egyébként is jó erőkből álló Érdet.

VESZPRÉM-BARABÁS KC–GYŐRI AUDI ETO 22–35 (9–22)

Veszprém, 600 néző. V: Hargitai, Markó
VESZPRÉM: Lengyel – Földes K. 1, Ábrahám 2, Mehlmann 3, Veszeli, Gerstmár R. 1, Koroknai 3 (1). Cs: HOFFMANN (kapus), Emberovics 3, Sterbik 1, FÖLDES V. 3 (1), Borkowska 2, Farkas 1, Szabadfi 2. Edző: Gyurka János
GYŐR: LUNDE HARALDSEN – Mravíková 3, Gros 4, Görbicz 3 (1), Hornyák Á. 2, BRADEANU 4, Vérten 4. Cs: Pásztor (kapus), E. Amorim 3, MAYER 5, ORBÁN A. 4, Kovacsics 2 (1), Schatzl 1, Szölösi, Kurucz I.. Edző: Konkoly Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 2–3. 10. p.: 5–6. 15. p.: 5–11. 27. p.: 8–18. 39. p.: 13–24. 48. p.: 16–29. 54. p.: 20–32
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/2
Gyurka János: – Nagyon sok hibával kézilabdáztunk, pedig játszhattunk volna az esélytelenek nyugalmával is.
Konkoly Csaba: – Igyekeztünk megtisztelni ellenfelünket a BL-ritmussal, ezért már az első félidőben eldöntöttük a két pont sorsát.

1. Győri Audi ETO KC 19 19 645–436 +209 38
2. Ferencvárosi TC 19 15 1 3 622–510 +112 31
3. DVSC-Korvex 19 15 4 613–498 +115 30
4. SYMA Váci NKSE 19 14 5 629–498 +131 28
5. Békéscsabai ENK SE 19 10 1 8 526–490 +36 21
6. Alcoa Fehérvár KC 19 10 9 549–567 –18 20
7. Dunaújvárosi NKKSE 19 9 1 9 570–533 +37 19
8. Veszprém Barabás KC 19 7 1 11 529–557 –28 15