Női kézilabda EHF-kupa: kikapott, így kiesett a Békéscsaba

2009.11.08. 18:01
Nem jutott a női kézilabda EHF-kupában a legjobb 16 közé a Békéscsaba, miután a szombati 30–30-as döntetlent követően vasárnap 26–24-re kikapott a pályaválasztói jogáról lemondó spanyol Parc Sagunttól.
EHF-KUPA, NŐK
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
BM PARC SAGUNT (spanyol)–MONDI-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 26–24 (14–16)
Békéscsaba, 1800 néző. V: Nikolovszki, Kolevszki (macedónok)
SAGUNT: ARNEHART – Garbarenko 3, LAJUK 7 (1), ESCRIBANO 4, Cuadrado Dehesa 2, Danilovics 9 (6), Oncina Moreno 1. Cs: Carini (kapus), Chávez. Vezetőedző: Cristina Mayo Santamaria
BÉKÉSCSABA: Tóth Zs. – Bódi 2, Cifra, Kocsis 1, Szekeres 2 (1), RÁCZ 6, Kelemen. Cs: Futaki (kapus), NYIKOLAJENKO 6, TÓTH K. 7, Laluska, Szögi, Takács. Vezetőedző: Mátéfi Eszter
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 3/1
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3-3. 8. p.: 5-3. 11. p.: 8-4. 15. p.: 8-9. 18. p.: 10-12. 22. p.: 13-12. 28. p.: 13-15. 36. p.: 14-19. 40. p.: 18-19. 51. p.: 21-21. 57. p.: 24-21. 59. p.: 24-23
Továbbjutott: a Parc Sagunt, 56–54-es összesítéssel.

Cristina Mayo Santamaria: - Sokat hibáztunk az első félidőben, elsősorban védekezésben. A szünet után ez és a kapusteljesítményünk feljavult, ennek köszönhető győzelmünk.

Mátéfi Eszter: - Az első napi döntetlent értékesnek tartom a nagyobb tapasztalattal rendelkező, sok válogatottat felvonultató spanyolok ellen, akik rutinjuknak köszönhetően győztek a második napon. A két mérkőzés alapján megérdemelten jutott tovább a Sagun. Részünkről nagy hiba volt, hogy a második félidőben 12 percig nem tudtunk gólt dobni, ez döntőnek bizonyult.