Női kézilabda EHF Kupa: a Fehérvár is búcsúzott a sorozattól

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2009.11.08. 20:11
Az FTC és a Békéscsaba után a Fehérvár sem jutott be a női kézilabda EHF Kupa nyolcaddöntőjébe. Az első mérkőzést 27-24-re nyerő Alcoa a vasárnapi visszavágón simán kikapott a lengyel Lublin vendégeként.
NŐI KÉZILABDA EHF KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
SPR LUBLIN–ALCOA FKC 28–20 (14–18)
Lublin, Globus Hall, 2500 néző. V: Chernega (orosz), Liudovyk (ukrán)
LUBLIN: Jurkowska – Malek 7 (1), Marzec 6, Repelewska 4 (1), Majerek 3, Wlodek 3, Puchacz 2. Cs: Sadowska (kapus), Rukaite 1, Wojtas 2, Mihdailova, Skrzyniarz. Vezetőedző: Grzegorz Goscinski
FEHÉRVÁR: Pastrovics – Kovács 2, Németh K. 1, Tilinger 4, Horváth 4, Trishchuk 8 (2), Vincze 1. Cs: Szikora (kapus), Azari, Becséri, Bízik B., Németh N. Rádl, Zsigmond. Vezetőedző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása: 5. p.: 3–2. 10. p.: 6–4. 15. p.: 7–6. 20. p.: 11–6. 25. p.: 14–8. 35. p.: 16–10. 40. p.: 20–14. 45. p.: 22–15. 50. p.: 26–17. 55. p.: 26–28
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/2, ill. 3/2
Grzegorz Goscinski: – Az első negyed óra után érvényre tudtuk juttatni nagyobb rutinunkat és úgy érzem magabiztosan jutottunk tovább.
Sótonyi László: – Jó egyéni teljesítmény nélkül játszottuk le a meccset, így nehéz idegenben sikert elérni.