Női kézi EHF-kupa: nem hozott szerencsét a Csabának a hazai pálya

2012.02.05. 17:24
A Békéscsaba 25–19-re kikapott a spanyol Mar Alicantétól a női kézilabda EHF-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így 47–44-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól.

Mint ismert, a tavaly KEK-döntőt játszó (és ott a Ferencvárossal szemben elbukó) Alicante feladta pályaválasztói jogát, így szombaton (is) Békéscsabán léptek pályára a csapatok, akkor 25–22-re nyert a magyar együttes.

A hazaiak az elején nem tudtak mit kezdeni Vanessa Amoróssal, aki alaposan belehúzott a gólgyártásba, a Csaba csak az első negyedóra végére tudta utolérni ellenfelét. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, az utolsó szó viszont az Alicantéhez fűződött az első játékrészben (11–12).

A második félidőben tíz perc alatt csak két-két gólra voltak képesek a csapatok, utána azonban az Isabel Ortuno vezette spanyolok ragadták magukhoz a kezdeményezést, és gyorsan ledolgozták a hátrányukat összesítésben.

A magyar csapatnak sikerült átvészelni egy hármas emberhátrányt is, de utána 21–15-re elhúzott az Alicante, az utolsó percekben pedig nem sikerült visszahozni a meccset.

NŐI KÉZILABDA EHF-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
BUDAPEST BANK-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–C.B. MAR ALICANTE (SPANYOL) 19–25 (11–12)
Békéscsaba, 1000 néző. V: Novikov, Perepilici (ukránok).
Békéscsaba: FUTAKI – Hajduch 2, Tóth K., Ljubas 2, Glusica, Szögi 5 (2), Kelemen 2. Cs: Sipeki (kapus), Toszkovics 5, Kamper 1, Gávai 2, Drávai. Edző: Kovács Péter.
Alicante: CASTELLANOS – TOBIASEN 7, I. ORTUNO 6 (1), Gracia 2, Popovic 1, Krnic, AMOROS 7. Cs: Nunez, Barrios 2 (1). Edző: Esteban Roig
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–1. 12. p.: 5–7. 15. p.: 8–7. 20. p.: 9–10. 36. p.: 13–13. 44. p.: 13–17. 49. p.: 15–21. 55. p.: 17–21
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2.
Kovács Péter: – Tizenkilenc gólt lőttünk, ez mindent elárul. Jól védekezett az ellenfél, ennek is köszönheti győzelmét. A játékvezetőknek a második félidőben sok rossz ítéletük volt, főleg ellenünk.
Esteban Roig: – Ez volt az a mérkőzés, amelyen a csapat lepte meg az edzőt. Nem gondoltam volna, hogy fizikailag ilyen jól bírjuk az újabb hatvan percet. Az öt egyes védekezésünk sokkal jobb volt, mint az első meccsen.
Tj: az Alicante, 47–44-es összesítéssel