NB II: nyert és élre állt a Pécs, a Győri ETO II legyőzte a Fradi II-t

2010.09.19. 18:21
A Pécs egygólos győzelmet aratott a BKV otthonában, s ezzel hat forduló után a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának élére állt. A Győri ETO II idegenben győzte le a Ferencváros második csapatát, míg a Keleti-csoportban a Makó 3–2-re nyert a REAC ellen.

Két motivált csapat bajnokiját láthatta az a mintegy 300 néző, aki vasárnap délután a BKV Előre–Pécsi MFC elleni bajnokiját a helyszínen tekintette meg. Mindkét együttes számára fontos volt a három pont megszerzése, igaz, különböző okokból kifolyólag: amíg a Pécs a feljutásért csatázik, a budapesti csapat célja, hogy elhagyja a kieső zónát.

Végül nagy csatában egy hosszabbításban szerzett góllal 1–0–ra nyert a Pécs, és két ponttal ellépett üldözőitől

A Lipcsei Péter által irányított Ferencváros második csapata 1-0-ra kikapott az Albert-stadionban a Győrtől. A vendégek a győztes góljukat a 43. percben szerezték. Szünet után hiába mozgósítottak nagy erőket a fővárosiak az egyenlítés érdekében, ez nem sikerült.

LABDARÚGÓ NB II
KELETI-CSOPORT
MAKÓI FC-REAC 3-2 (2-1)
Makó, 200 néző. Vezette: Veizer (Szpisják, Viczián)
MAKÓ: Czirbus  - Rakonczai, Béres, Magyar, Puskás - Varga R., Nagy A. (Tóth I., 86.), Podonyi  - Fülöp T. - Schreiber (Krucsó, 75.), Faragó B. 6 (Csamangó, 80.). Vezetőedző: Kolozsvári János
REAC: Somogyi - Kovács B., Tóth M. (Olasz, 56.), Cseri, Mészáros M. - Lipcsei R., Gulyás - Szabó Zs. (Sallai B., a szünetben) - Menyhárt, Nagy T. (Dancs, 58.) - Torma. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Torma (0-1) a 11., Varga R. (1-1) a 35., Schreiber (2-1) a 38., Fülöp T. (3-1) az 55., Torma (3-2) a 74. percben
Kiállítva: Puskás (megrúgta Kovács Balázst) a 78. percben
Kolozsvári János: - Végre borítottuk a papírformát.
Mátyus János: - Hiába küzdöttünk a végén nagyot, elemi hibáink miatt pont nélkül maradtunk.
BŐCS-VECSÉS elmaradt
NYUGATI-CSOPORT
BKV ELŐRE-PÉCSI MFC 0-1 (0-0)
Sport utca, 300 néző. Vezette: Andó-Szabó (Varga, Márkus)
BKV ELŐRE: Vezér - Merczel, Miklósvári, Makrai, Mayer - Csikós, Varga E. - Selei (Gajda, 64.), Csopaki, Cseri (Novák, 90.) - Sebestyén (Sebők I., 52.) Vezetőedző: Soós Imre
PÉCS: Dibusz - Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei - Regedei, Pintér A., Schulcz L. (Bozsik J., 78.) - Lovrencsics, Sztojanovszki (Nagy O., 52.), Csovics (Zamostny, 59.). Vezetőedző: Kis László
Gólszerző: Lovrencsics (0-1) a 91. percben
Kiállítva: Varga E. (könyöklésért) a 83. percben
Soós Imre: - Azzal a kéréssel fordultunk a pécsiekhez, hogy halasszuk el a mérkőzést, mivel tíz játékosunk is megbetegedett. Ennek ellenére, ifistákkal kiegészülve, lefociztuk őket, s egy percre voltunk a csodától.
Kis László: - Kitűnő játékvezetés mellett, habár nyertünk, sokkal több góllal kellett volna.
FERENCVÁROS II-GYŐRI ETO FC II 0-1 (0-1)
Albert-stadion, 150 néző. Vezette: Varga L. (Demeter J., Pápai Z.)
FTC II: Haber - Tóth A., Vattai, Fülöp N., Stockley - Gárdos, Antal Zs., Peszmeg, Papp M. (Marton A., 57.) - Nyilasi B. (Bogáti, 81.) - Morales (Garcia, 73.). Edző: Lipcsei Péter
GYŐR II: Sánta - Nagy Á., Eugene, Bieder, Vető - Kiss M. (Windecker, a szünetben) - Copa, Berde (Varga T., 87.), Ganugrava, Horváth G. (Simon A., 69.) - Ahjupera. Edző: Klement István
GÓLSZERZŐ: Ganugrava (0-1) a 43. percben
Lipcsei Péter: - Beigazolódott a futball igazsága, ha kihagyjuk a helyzeteket, az megbosszulja magát.
Klement István: - Egy nullra nyerni mindig nehéz, főleg idegenben, egy ilyen jó csapat ellen.
ENTERNET FC TATABÁNYA-VESZPRÉM FC 4-0 (1-0)
Tatabánya, 500 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe A., Kulman T.)
TATABÁNYA: Dombai A. - Almási, Bencze, Simkó, Köntös - Szalai T. (Kollár D., 59.), Kovács I., Farkas V. (Vas N., 81.), Deme - Kocsis D., Folmer (Farkas J., 73.). Vezetőedző: Herédi Attila
VESZPRÉM: Kiss G. - Grósz, Pálfi, Kollár Zs., Leitold - Szilágyi L. (Garai, a szünetben), Hudec, Sánta A. (Boromisza, 54.), Tatai - Finta, Karakai (Babik, 54.). Vezetőedző: Orbán Tamás
Gólszerző: Kocsis D. (1-0) a 26., Folmer (2-0) az 50., Kocsis D. (3-0) a 78., Farkas J. (4-0) a 90. percben
Herédi Attila: - Tartottam a mérkőzéstől, mert egy masszív csapattal kerültünk szembe, de aztán akaratban sikerült a Veszprém fölé nőni s ez döntött.
Orbán Tamás: - Nehéz kimondani, de osztálynyi különbség volt a két csapat között.