NB II: kikapott a Pécs és a Fradi második csapata, nyert a Bőcs

2010.08.14. 19:51
A Bőcs idegenben nyert 2–1-re a Cegléd ellen a labdarúgó NB II Keleti csoportjának nyitó fordulójában. A Nyugati csoportban a Ferencváros II Baján szenvedett vereséget.
NB II
1. FORDULÓ
KELET
KAZINCBARCIKAI SC–MAKÓI FC 2–1 (1–1)
Kazincbarcika, 500 néző. Vezette: Takács J. (9) (L. Tóth, Horváth R.)
KAZINCBARCIKA: Botló – Vadász, Nagy T., Kovács R., Sebők T. – Kerékgyártó (Nyisalovits –, 83.), Borbély, Odrobéna (Binder –, 69.), Kovács P. – Horváth B. (Engi –, 75.), Stevica, Vezetőedző: Kádár Zsolt
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Dálnaki, Magyar Gy., Krucsó (Podonyi –, 71.) – Kulacsik (Nagy A. –, 77.), Varga R., Fülöp T. (Kószó, 83.), Puskás Cs. – Schreiber, Faragó B., Vezetőedző: Kolozsvári János
Gólszerző: Faragó B. (0–1) a 32., Stevica (1–1) a 43., Odrobéna (2–1) a 49. percben
Kádár Zsolt: – Játékosaim lelkierejét dicséri, hogy vesztes állásból fordítottak, és helyzeteink alapján megérdemelten nyertünk.
Kolozsvári János: – Ha a későbbiekben csak ilyen szerény teljesítményt nyújtunk, akkor komoly gondjaink lehetnek az őszi idényben.
RESTART-CEGLÉDI VSE–BŐCS KSC 1–2 (0–0)
Cegléd, 400 néző. Vezette: Gaál Gy. (Péter, Szeles)
CEGLÉD: Miski – Mojzes (Rebecsák, 71.), Villányi, Ladiszlai, Fekete A. – Kenderes, Nagy T., Nagy L., Nagy A. – Busa, (Tóth M. –, 81.), Medgyesi L., Vezetőedző: Simon Antal
BŐCS: Hamar Zs. – Bokros, Sipos T., Ur, Molnár Zs. – Bakos B., Lipták L., Lázár N. (Siróczki, 59.), Jeremiás – Hajdu Zs. (Nyircsák, 78.), Ondó (Zsarnai, 85.), Vezetőedző: Zsiga Gyula
Gólszerző: Jeremiás (0–1) a 63., Hajdu Zs. (0–2 ) a 76., Nagy L. (1–2) a 85. percben
Simon Antal: – Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnünk, de a kapuba egyszer sem sikerült betalálni, és ez a fordulás után meg is bosszulta magát.
Zsiga Gyula: – Bár a mérkőzés első felében a Cegléd uralta a játékot, a szünetben sikerült rendezni sorainkat, és a második játékrész alapján megérdemelten nyertünk.
OROSHÁZA FC–VECSÉSI FC 2–2 (1–1)
Orosháza, 600 néző. Vezette: Fajkusz (Agócs, Sebestyén)
OROSHÁZA: Molnár T. – Kerekes I., Futaki, Balogh M. (Lupsa, 57.), Szabó N. – Retek, Kerepeczki – Ács, Petneházi (Buza, a szünetben), Baranyai (Pardi, 75.) – Szabó T., Vezetőedző: Kvasznovszky József
VECSÉS: Gyenes – Kőhalmi (Könczey, a szünetben.), Kovács II Z., Vasas Z., Radnai – Horváth D., Die (Zana, 58.), Lannert, Fritz, Ponczok (Törőcsik A., 76.) – Kiss K., Vezetőedző: Kántor Attila
Gólszerző: Ponczok (0–1) az 1., Ács (1–1) a 36., Ponczok (1–2) az 51., Szabó T. (2–2) az 59. percben
Kvasznovszky József: – Idegesen futballozott mindkét csapat, s a helyzetek alapján bármelyik együttes nyerhetett volna. Gondolom, az egy ponttal nem csak én vagyok elégedetlen.
Kántor Attila: – Öt góllal kellett volna nyernünk, ráadásul a bíró egy szabályos gólunkat nem adta meg.
HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1 (1–0)
Hajdúböszörmény, 700 néző. Vezette: Berke (Márton Zs., Butkai)
HAJDÚBÖSZÖRMÉNY: Tóth Cs. – Király L., Szilágyi K., Giura, Hortó – Kiss L. (Bellon –, 73.), Arnóczki, Nagy D. – Lovas (Kerek, 92.), Bogdanovics (Balás, 85.), Simtchatcha, Vezetőedző: Fórián Zsolt
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics – Lakatos I., Ambrusz, Goia, Hurt – Demjén, Zabos, Nacim, Pákolicz – Andorka, Bajzát (Bosnjak, 80.), Vezetőedző: Brekk János
Gólszerző: Simtchatcha (1–0) a 20., Andorka (11–esből, 1–1) a 89. percben
Kiállítva: Simtchatcha (ütésért) a 25., Arnóczki (kezezésért) a 89. percben
Fórián Zsolt: – Amíg nem kerültünk emberhátrányba, egyenlő ellenfelek voltunk.
Brekk János: – Rémálom volt, nem ezt vártam. Csalódtam néhány játékosomban.
BÉKÉSCSABA 1912–ÚJPEST FC B 5–1 (3–0)
Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Radványi (Ortó, Márkus T.)
BÉKÉSCSABA: Máthé G. – Oláh G., Csiszár, Makra, Horváth T. – Szélpál T. (Berki –, 79.), Bakró, Mészáros L. (Bogdán G. –, 71.), Bernáth – Pozsár, Balázs J. (Csák Z. –, 65.), Vezetőedző: Pásztor József
ÚJPEST B: Bozsó – Privigyei, Szalai V., Dvorschák, Litauszki – Bognár I. (Lázár B., 57.), Popovics, Bán, Hibó (Tóvizi, 30.) – Czimmermann, Frank (Szabó B., 40.), Edző: Szlezák Zoltán
Gólszerző: Mészáros L. (1–0) a 8., Balázs J. (2–0) a 14., Balázs J. (3–0) a 16., Bernáth (4–0) a 46., Litauszki (4–1) az 55., Csák Z. (5–1) a 79. percben
Kiállítva: Litauszki (Pozsárt buktatta hátulról) a 89. percben
Pásztor József: – Az első negyedórában három helyzetünkből három gólt értünk el, és ez döntő volt a mérkőzés további részében.
Szlezák Zoltán: – Gyorsan kaptunk három gól, utána próbálkoztunk ugyan, de a csapatnak még át kell állnia az NB II-es tempóra.
NYUGAT
FC AJKA–VIDEOTON-PUSKÁS AKADÉMIA 2–2 (1–2)
Ajka, 300 néző. Vezette: Böcskei (Iványi I., Makkosné)
AJKA: Jánosa – Pothárn, Subicz, Péter (Kottán K., 57.), Gunther – Manganelli, Pákai, Hegyi, Páli N. (Gaál B., a szünetben) – Mihalecz P., Szabó L. (Kovács G., 70.), Vezetőedző: Artner Tamás
VIDEOTON II: Somodi – Margitics, Milanovic, Fejes, Présinger – Szolnoki, Soós (Rása, 60.), Móri, Ponczók (Gyurcsó, a szünetben) – Baracskai, Olasz D. (Máté J., 78.), Edző: Hartyáni Gábor
Gólszerző: Olasz D. (0–1) a 9., Soós (0–2) a 16., Subicz (1–2) a 36., Gaál B. (2–2) a 46. percben
Artner Tamás: – Az első félidőben majdnem elveszítettük a mérkőzést, a szünet után azonban annyi helyzetünk volt, hogy a győzelmet is megszerezhettük volna. A döntetlen így igazságos.
Hartyáni Gábor: – Képtelenek voltunk kihasználni lelki előnyünket, ráadásul sok helyzetet hagytunk ki. Ugyanakkor elismerem, a második félidőben jobb volt az Ajka.
BP. HONVÉD II–VESZPRÉM FC 1–0 (1–0)
Bozsik-stadion, 200 néző. Vezette: Fenyvesi (Berettyán, Varga II G.)
HONVÉD II: Kunsági – Tavars (Remes –, 85.), Baráth, Varga P., Bojtor – Hidi, Nagy A., Czár – Vernes – Vólent (Asztalos, 69.), Haruna (Azevedo, 41.), Edző: Gabala Krisztián
VESZPRÉM: Kiss G. – Grósz, Kollár Zs., Fehér K., Leitold – Hudec – Boromisza, Tatai, Sánta A. – Karakai, Finta (Kalcsó, 59.), Vezetőedző: Orbán Tamás
Gólszerző: Vólent (1–0) a 34. percben
Gabala Krisztián: – Emeli győzelmünk értékét, hogy szervezett, jó játékosokból álló veszprémi csapatot győztünk le.
Orbán Tamás: – Egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna. Hozzáteszem, a játékvezető egy góllal és egy tizenegyessel adósunk maradt.
GYŐRI ETO II–BUDAÖRSI SC 2–0 (1–0)
Győr, ETO Park, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Huszár)
GYŐRI ETO: Nacsa – Nagy Á., Eugene, Bieder, Völgyi (Föglein, a szünetben) – Kiss M. – Simon A., Berde, Kiss Sz. (Windecker, 75.), Miklós (Molnár T., 69.) – Ahjupera, Edző: Klement István
BUDAÖRS: Kozma T. – Pleván (Csengő, a szünetben), Hegedűs N., Varga D. (Horváth L., a szünetben), Mihályi – Papp G. (Márkus T., a szünetben), Csillag, Sándor I., Melczer, Tüske, Farkas Á., Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Eugene (1–0) a 23., Kiss M. (2–0) a 77. percben
Kiállítva: Melczer (a játékvezető megsértéséért) az 54. percben
Klement István: – A játék mellett az eredménnyel is elégedettek vagyunk, igaz az utóbbihoz azért kellett a kiállítás is.
Lucsánszky Tamás: – Az első félidőben jól futballoztunk, de az ellenfél egy szerencsés góllal vezetést szerzett. A szünetben kényszerből kellett cserélnem, ami megpecsételte a sorsunkat.
BAJAI LSE–FERENCVÁROS II 2–0 (1–0)
Baja, 900 néző. Vezette: Szilasi (Gyürüsi, Mohos)
BAJA: Csoknyai – Villám, Kurucsai, Tamási, Vincze – Szili (Varga Z., 84.), Lógó, Domokos – Szabó N., Nagy E. (Balázs R., 55.), Frőhlich (Kormos, 67.), Vezetőedző: Bognár György
FERENCVÁROS II: Jova – Tóth A., Vattai, Nyárasdi, Sváb – Gárdos, Vass M., Fülöp N. – Pölöskey (Papp M., 70.), Nyilasi (Nagy P., 55.), Kovács I. (Danquah, 55.), Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Domokos (1–0) a 38., Lógó (2–0) az 52. percben
Bognár György: – Megérdemelten nyertünk, bár az első félidőben volt egy tíz perces kihagyásunk. Miután azonban rendeztük sorainkat, jobban is futballoztunk.
Lipcsei Péter: – Az első félidőben vezethettünk volna, a másodikban azonban kaphattunk volna több gólt is. Remélem, néhány játékos elgondolkodik a teljesítményén, mert arra nem vagyok kíváncsi, hogy idejön valaki a felnőtt csapatból, és sétálgat.
PÉCSI MFC–ENTERNET-FC TATABÁNYA 1–2 (1–2)
Pécs, 2000 néző. Vezette: Oláh G. (Kis Z., Kovács II G.)
PMFC: Sólyom – Simonfalvi, Nagy J., Stark, Törtei – Regedei, Lantos (Pintér A., 81.), Wittrédi (Schultz, 60.), Zamostny (Csovics, 52.) – Lovrencsics G., Gyánó, Vezetődző: Kiss László
TATABÁNYA: Németh V. – Almási, Simkó, Forgács., Köntös – Kollár D., Vass N., Farkas V., Ferkó (Szalai P., 60.) – Farkas J. (Folmer, 78.), Deme (Domai V., 73.), Vezetőedző: Herédi Attila
Gólszerző: Simkó (0–1) a 15., Regedei (1–1) a 20., Deme (1–2) a 29. percben
Kiss László: – Kitűnő mérkőzés játszottunk, rengeteg tanulsággal.
Herédi Attila: – Nem futballoztunk sem jól, sem szépen, de legalább eredményesen.